1700'lerde Bir Bebek de Dahil Olmak Üzere Her Şeyi Yiyen Tuhaf İnsan: Tarrare

1772'de Fransa'da doğan Tarrare isimli adam, okuyabileceğiniz en enteresan hayatlardan birine sahip.
1700'lerde Bir Bebek de Dahil Olmak Üzere Her Şeyi Yiyen Tuhaf İnsan: Tarrare

1772'de fransa'da doğan tarrare, asla doymak bilmeyen, günün her anında sürekli aç, yorgun ve dikkati dağınık bir abimiz. öyle ki ailesi onun boğazına yetişemediği için küçük yaşta tek başına sokağa atmış.

sokakta kaldığı dönemler bu yönünü şov amaçlı kullanmış; yemek yerken yanakları, yedikten sonra da göbeği davul gibi şişen tarrare, tek başına en az dört kişilik yemek yemesine rağmen maksimum elli kilo kadarmış. aç olduğu zamanlar sarkan göbek derisini kemerine sıkıştırırmış. bir sepet elmayı tek seferde ağzına tıkıştırdığı ve yuttuğu, bir kediyi canlı canlı mideye indirdiği bilinirmiş. sürekli yiyor olmasına karşın doymadığı için sürekli çöp yemek zorunda kalırmış.

ardından bedava sınırsız yemeğe ulaşabilmek için orduya yazılmış. ancak sürekli tıkınıyor olması ve halsizliği nedeniyle rütbeliler tarafından ordudan kovulma noktasına gelmiş. o sırada olayla ilgilenen iki doktor, tarrare üzerinde araştırma yapmak istemiş ve hastaneye yatırmış. bir sürü araştırma yapılmasına rağmen açığına hiçbir sebep bulunamamış. tam bu sıralar ordudaki generallerden biri tarrare'nin bu durumundan faydalanabileceğini düşünerek şöyle bir şey yapmış: adama içinde mektup olan bir kutu yutturmuş, bir süre sonra tarrare kutuyu bütün halinde dışkılamayı başarmış. o sırada general, esir tutulan bir askere mesaj göndermek için tarrare'ye başka bir kutu yutturmuş. ancak savaş alanında yakalanan tarrare baskılara dayanamayıp durumu itiraf etmiş, bir süre sonra dışkıladığında mektupta hiçbir şey yazmadığı anlaşılmış çünkü general, tarrare'ye güvenmemiş.

tarrare, esaretten kurtulduktan sonra tekrar ülkesine dönüp hastaneye gitmiş. daha önce kendisiyle ilgilenen doktorlara kendisini tedavi etmeleri için yalvarmış. ardından hastaneye tekrar yatan tarrare, giderek daha da cozutmuş. bir gece morgda yakalanan adamın ölü bir kadın cesedinin yarısını yediğini görmüşler. bununla birlikte hastanenin köpeğini yemiş, her fırsat bulduğunda hastanedeki kan torbalarını falan içiyormuş herif.

en sonunda hastanede 14 aylık bir bebek kaybolmuş. evet, herif bir bebeği de yiyince hastaneden atılmış, çok geçmeden de (27 yaşında) ölmüş. öldükten sonra yapılan otopsilerden alınan sonuç ise hiçbir şey.

insan gerçekten hayret ediyor. bu adam yaşamış ve belgelenmiş...

19 Yaşında 1.42 M Boyundayken 51 Yaşında 2.34 M Olan İlginç İnsan: Adam Rainer