1997'de Sırtında Allah Dövmesi Olduğu İçin Öldürülen Barmen: Oğuz Atak

Oğuz Atak, sırtında Arapça Allah dövmesi olduğu için çeşitli TV kanallarımızın hedef göstermesiyle 6 Mayıs 1997'de öldürülen bir barmen. Hafızalarımızı taze tutmak adına o dönem yaşananları hatırlıyoruz.
1997'de Sırtında Allah Dövmesi Olduğu İçin Öldürülen Barmen: Oğuz Atak

oğuz atak; 6 mayıs 1997'de aynı zamanda %5 ortağı olduğu kuruçeşme she bar'da çalışırken, barın polis tarafından medya ekipleri ile birlikte "basılması" esnasında kameramanların bayılarak çektiği ve tgrt'nin tüm gün boyunca haber bültenlerinin flaş haberi olarak adeta hedef göstererek yayınladığı, ertesi gün bebek parkı'nda yürürken asıl niyeti she bar'ı haraca bağlamak olan sedat peker'in adamları tarafından, sırtında allah dövmesi olduğu bahane edilerek kavga çıkartılıp, midesine ve göğsüne sıkılan kurşunlarla ağır yaralanmış, akabinde olay yerine 1 saatte gelen ambulansın hastaneye giderken aküsünün bitmesi sebebiyle 45 dakika beklenen ikinci bir ambulansa aktarılmış ve ikinci ambulansa bindirildikten kısa süre sonra she bar'ın diğer sahipleri ve 10 senelik arkadaşları tarık koray ve ayçim koray'ın kollarında hayata veda etmiş mutasavvıf bir abimizdir.


oğuz atak, she bar serüvenine 1987 senesinde kuşadası'nda başlamış; o zamanlar genç bir delikanlı olan erim ağa'ya senelerce alkolsüz meyve kokteyli hazırlamış, kendisiyle dünyanın gidişatı, irşad alemi, mevlana ve tasavvuf hakkında derin sohbetlere girmiş, çıkmıştır. 

oğuz abi'yi haraç toplamak uğruna bu genç yaşında yaradan'ın yanına yollayan adamlar acaba hayatları boyunca dinlerine, memleketlerine, ailelerine, hadi onu geçtim kendilerine ne kadar faydalı olmuşlardır? 


kendisinin görüntülerini bok varmış gibi bütün gün haber bültenlerinde yayınlayıp, toplam iq'su 28'i geçmeyen ama belinde on dörtlü taşıyabilen iki tane meşe palamuduna hedef gösterip vurdurtan tgrt televizyonunun yöneticileri bu olaydan ne kadar sorumlu tutulmuşlardır? hiç mi vicdan azabı duymazlar, sebep oldukları için hiç mi utanmazlar?

velhasıl; yazıktır, günahtır. oğuz atak kalbimizde yaşayacak, erim ağa gibi tüm sevenlerinin her aklına geldiğinde beraber güzel anılarını hatırlatacak, "benim oğuz abim ne adamdı be, helal olsun, toprağı bol olsun" dedirtecektir.

- erim isfendiyar

1999'da Tüm Ülkenin Kanını Donduran, Türkiye'nin İlk Satanist Cinayeti