3 Kızı Kaçırıp Tecavüz Edip Öldüren Seri Katil Çift: Paul Bernardo & Karla Homolka

Paul Kenneth Bernardo ve Karla Homolka çifti Kanada tarihinin utanç vesikalarından.
3 Kızı Kaçırıp Tecavüz Edip Öldüren Seri Katil Çift: Paul Bernardo & Karla Homolka
Paul Kenneth Bernardo ve Karla Homolka

diğer seri katillere benzer olan, aile içi kaosun ve şiddetin olduğu bir ailede büyüyen seri katil paul kenneth bernardo biraz farklı olarak hep güler yüzlü ve enerjik olmayı başarmış. babası kenneth küçük bir kızı taciz ettikten sonra tutuklandı, tutuklandıktan sonra kendi öz kızını da taciz ettiği ortaya çıktı şerefsizin. bernardo'nun annesi yani kenneth'in eşi, bu yapılanları öğrendikten sonra depresyona giriyor ve kendini evin deposuna kapatıyor. kapatıyor derken birkaç günlüğüne gelişen bir durum değil, orada yaşamaya başlıyor.

kenneth 16 yaşına geldiğinde annesi onun evlilik dışı bir ilişkiden dünyaya geldiğini açıkladı. kenneth buna çok sinirlendi ve annesiyle kavga etmeye, evde sokakta her yerde annesine 'fahişe' diyerek hitap etmeye başladı. öz geçmişi hakkında daha fazla detay vermeden işlediği cinayetlere geçmek istiyorum.

bernardo 1987 yılında karla homolka adlı bir kadınla tanışıyor daha sonrasında bununla nişanlanıyor falan. bu kadın niçin önemli? bernardo'nun sadist cinsel istekleri ve karanlık fantezileri karla'nın hoşuna gidiyor ve bir süre sonra bernardo'yu tatmin etmek için ona yardımcı oluyor. hatta öyle ki, karla 15 yaşındaki kız kardeşi olan tammy hamolka'ya tecavüz etmesine, uyuşturucu içirmesine sırf bernardo'nun tatmin olması için göz yumuyor. zaten ilk cinayetinleri de bu şekilde gerçekleşiyor. (cinayetleri diyorum çünkü karla'nın da bu cinayette parmağı var.) 23 aralık 1990 yılında bernardo, tammy'e eggnog kokteyli içirdi. 15 yaşındaki kız yarı baygın bir şekilde hareket ederken karla, bir anestezi ilacı olan halotan'a batırılmış bezi tammy'in ağzına, burnuna, yüzüne bastırdı ve bernardo bu şekilde ona tecavüz etti. kızın kalbi durdu ve o gece hayatını kaybetti.

Paul ve Karla

15 haziran 1991. leslie mahaffy (14 yaşında bir kız çocuğu, paul şerefsizi kızın sigarasının olup olmadığını öğrenmek bahanesiyle kıza yaklaşıyor ve tammy'nin başına gelenler 14 yaşındaki leslie'nin de başına geliyor.)

16 nisan 1992. kristen french (15 yaşında bir kız çocuğu. karla elindeki harita ile kristen'e yaklaşıp kaybolmuş numarası yapıyor ve paul pedofili de kıza arkadan yaklaşıp bıçak zoruyla araca bindiriyorlar.)

yakalanma serüveni de çok ilginç. paul, karla'ya şiddet uyguluyor ve karla hastanelik oluyor. daha sonrasında karla şiddet gördüğü gerekçesiyle paul'dan şikayetçi oluyor. emniyetteki işlemleri sırasında paul'dan parmak izi gibi birkaç örnek alınıyor ve geçmiş dönemlerde işlenmiş cinayetler hakkında bir tarama yapılıyor. çünkü paul'un daha öncesinde sarkıntılık, taciz gibi suçlamalardan dosyası var. yapılan çalışmalar sonucunda eşleşme sağlanıyor. karla her ne kadar ilk ifadesinde bu konu hakkında bilgisi olmadığını söylese de, dayak yedikten sonra sığındığı amcasının evinde tüm olayları amcası ve yengesine anlatıyor. karla sonunda 12 yıl ceza karşılığında tüm işledikleri suçları mahkeme huzurunda anlatacağını kabul etti ve yargılama başladı.


paul kenneth bernardo ise şaka gibi ama 25 yıl hapis cezası aldı. tehlikeli olarak sınıflandırıldığı için de şartlı salınmasına izin verilmedi. 

son olarak yazmı noktalamadan önce ilginç gördüğüm birkaç şeyi de dipnot olarak eklemek istiyorum:

- paul psikopati kontrol listesi'nde 40 üzerinden 35 aldı.

- hapisteyken, kasım 2015'te "a mad world order" adlı bir kitap yazdı ve bu kitap amazon'da yayınlandı. kitap gerilim çizgi romanıydı. halk kitabın satışlardan kaldırılması için tepki göstermesi sonucunda kitap "çok satanlar listesinde" olmasına rağmen satıştan kaldırıldı.