30 Kilo Veren Bir Sözlük Yazarının Bu Değişim İçin Uyguladığı Yöntemler

Bir Sözlük yazarının uyguladığı kilo verme yöntemlerini, doktor onaylı olmadıkları bilgisini de ekleyerek, tavsiye amaçlı paylaşıyoruz.
30 Kilo Veren Bir Sözlük Yazarının Bu Değişim İçin Uyguladığı Yöntemler
iStock

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler... en başa yazmayı daha uygun gördüm: bu değişim için en büyük motivasyon insanın dibe vurmasıdır. hani bir eşik var ya, kendimi öldürsem mi değiştirsem mi? hah o eşiğe gelmeniz de gerekiyor.

peşin not: arkadaşlar bu yazı bir tavsiye niteliğindedir. herkeste geçerli olacak diye bir kaide yok. ben bu yöntemlerle 30 kilo verdim, siz de vereceksiniz diye bir şey yok. lütfen diyet için diyetisyenlerle görüşün. ben bir diyetisyen değilim kaldı ki diyet yaparken de bir diyetisyenden danışmanlık aldım.

evet arkadaşlar toplanın 30 kilo vermenin püf noktalarını yazıyorum

1. kesinlikle kesinlikle ama kesinlikle ekmeği kesiyoruz. hamur işi, poğaça, açma, ne varsa. max haftada 1 gün simit.

2. hareket hareket hareket; hareket etmeyen vücut yavaşlar, yavaşlayan vücut yağ tutar, bağırsaklar şişer.

3. yavaş yemek yeme; bu olay bir büyü, 20 dakikada 2 porsiyon makarna da yesen, yarım porsiyon lifli brokoli vs de yesen do-yu-yor-sun. yapamayanlar için tavsiyem her lokmada kaşığı çatalı bırakın tekrar alın.

4. sağlıklı yağlarla beslenin. ayçiçek yağına patatesi kasıp da yemek yerine fırına atın ya da haşlayın. mis.

5. bazı arkadaşlar bana kızacak ama bu düzene başladığınızdan 1 hafta sonra tartılmaya başlayın. değişim sizi motive edecektir.

6. su için. bol bol. acıktığınızda su için. kilo*0.03=günlük almanız gereken su miktarı. su içmek hem metabolizmayı hızlandırır hem de ferahlama getirir.

7. abur cubur yemeyin. kabak çekirdeği yiyin, kefir için ki bağırsaklarınız boşalsın. göbeğinizin bir kısmı -çok afedersiniz- bok. boşaldığında göbeğinizin gittiğini göreceksiniz. bağırsakların rahatlaması için hareket etmelisiniz.

8. kesinlikle plana sadık kalın. acı çekin. inanın mutlu olacaksınız. insanların size bakış açısı değişecek.

sizden boşanan eşiniz bile geri dönmek isteyecek :) bana öyle oldu.

haydi eyvallah!

değişiminin fotoğrafı da bu şekilde