35 Yaş Altı Bekar Kişilerde Seks Yapma Oranı Neden Geçmişe Oranla Azaldı?

Günümüz ilişkilerine dair yapılan araştırmaları de hesaba katan bir kişisel yorumu paylaşıyor ve sizin görüşünüze sunuyoruz.
35 Yaş Altı Bekar Kişilerde Seks Yapma Oranı Neden Geçmişe Oranla Azaldı?
Fleabag

"donanımlı erkek bulmanın imkansız olması" konusuyla giriş yapalım

kadınlar günümüzde düşük seviye simp dediğimiz erkek istilası altında oldukları için her erkeği böyle sanarak yapay bir öğrenilmişlik ile karar veriyorlar. bu yüzden başta donanımlı olmanız ya da olmamanız kadın için önemli değil, çünkü görünmezsiniz. ancak dikkat çekecek seviyede üst nitelikler taşıyorsanız radara girersiniz. bu radar son 10 senede altta açıklayacağım istatistiklerle gereğinden fazla şişmiş durumdadır.

SIMP: A silly or foolish person. Sevgisini kazanmak için başka bir kişiye, tipik olarak aynı duygulara karşılık vermeyen birine aşırı sempati ve dikkat gösteren birini tanımlayan bir İnternet argo terimi. Bir nevi kılıbık.

öncelikle sosyolojik açıdan büyük değişimlerin olması 10 yılları alır, son 10-20 senede değişen en önemli konu sosyal medyanın kadınlar üstündeki etkisidir, yoksa erkekler bir anda varoşlaşmadı. kadınların global piyasa yüzünden bakış açıları değişti. sosyal medya yokken sokaktaki ahmet ile hasan arasında kalan kadın, sosyal medya sayesinde global piyasada onlarcasını eleme şansına ulaştı.


kadınların para birimi ilgidir, ne kadar şikayet ederlerse etsinler, bundan hoşnut olurlar. instagram, onlyfans, tiktok hep bunun üstüne kurulmuştur. esas müşteri erkektir, kadın ise sunan taraftır. örneğin tinder'da 2 kadına 1 erkek rast gelmektedir ve gold üyelikler erkeklere satılmaktadır fakat bu durum kaliteli erkekleri kötü etkilemektedir. [ref] geçmişte çoğu kadın tanıştığı erkeğe baştan ortalama 5 puan verirken, sosyal medya yüzünden 0-1 puan vermeye başladı. yani ahmet, veli, hüseyin'in başta hiçbir farkı yok. hepsi öğrenilmişlik yüzünden aynı seviyede kalıyor. çünkü tanıştıkları erkeklerin %80'i aynı şekilde kendilerine yaklaşıyor. bu durumda kadın öncelikle kendinin değerli olduğunu düşünüyor, ardından erkeklerin değersiz olduğunu düşünüyor. 2 taraftan da makas açılıyor.

örneğin 2008'den sonra özellikle erkekler üstünde artan cinselliğe ulaşamama oranıyla ilgili yapılan çalışmalar mevcuttu. bunun temel sebepleri arasında küresel ekonomik krizin erkekleri daha çok vurması ve sosyal medyanın etkinliği gösteriliyordu ki direkt hipergami ile ilgiliydi. bu dönemde korele olarak boşanmalar da artmıştı.

2021'de yapılan bir çalışmaya göre cinselliğe ulaşma oranlar 35 yaş altında 2 taraf için de azalmış fakat kadın için çok daha fazla azalmış durumda.

35 yaş altı insanlar arasında geçen sene seks yapmayanların oranındaki değişim.

erkekler kadınlara ulaşamadığı için cinsellik yaşayamazken, kadınlar erkekleri genel olarak beğenmedikleri için tercih etmiyor. özellikle yorumlar içinde kişiler evlilik öncesi cinsellik yaşamak istemediklerini belirtmiş. çalışmada eksik olansa yaş dilimlerinin daha hassas belirtilmemesi diyebiliriz ama iddia ediyorum ki böyle düşünen kadınlar genellikle 30+ üstüdür. sonuçlar çok açık. erkek ve kadın farklıdır. kadın kendi seviyesi altında erkeklerle olmaz ki buna hipergami diyoruz. erkekse kendi seviyesi altında herhangi bir kadınla da birlikte olabilir.

erkek farklıdır mesela. genelde kadına bakar, güzelse 10 puanı verir. o kişi hata da yapsa kendini kandırır, güzel anlamlar yüklemeye devam eder. kadında ise bu dinamik geçerli değildir. çünkü güzellik erkeğin afyonudur, kadının değildir. sonuçta erkeklerin çoğu, değerli olanlar dahil başta kadınlar için görünmez hale geldi. bunu kırmanın yollarından biri değer yaratarak kadınların size ulaşmasını sağlamak, diğeri ise kesinlikle simplik yapmamak diyebiliriz.