70'li Yıllardaki Erotik Türk Sineması Furyasının Aşırı Mesaj ve Kafiye İçeren Film İsimleri

Şimdilerde sansürden geçilmeyen ülkemize bir dönem erotik sinema furyası damga vurmuştu. Sözlük yazarı ''istanbul beyefendisi'', o döneme dair bilgiler paylaşmış.
70'li Yıllardaki Erotik Türk Sineması Furyasının Aşırı Mesaj ve Kafiye İçeren Film İsimleri


60'lı yılların sona ermesiyle yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntılar ülkemizde de bu akımın patlak vermesine sebep olmuştur. bir çoğu komedi olmak üzere erotik filmler doldurmuştur salonları. aydemir akbaş, hadi çaman, bülent kayabaş, aytekin akkaya, ali poyrazoğlu vesaire gibi oyuncular komik isimli erotik filmler çekmişler ve sinema sektörünü bu dönemde bu filmlere gelen bir avuç izleyiciyle ayakta tutmuşlardır  1982 darbesiyle bu akım bıçak gibi kesilmiştir.

yirmi birinci yüzyılda erotizm olayı ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi internet, dijital oratamlara kayıt edebilme teknolojileri ve dijital ücretli yayınlar vasıtasıyla devam edegelmektedir. cinsel iştiyakı sıfırlayacak bir bomba yeryüzüne atılmazsa da kıyamete kadar bir şekilde devam edecek gibi duruyor.

70'li yıllarda yaşanan bu furyanın en renkli taraflarından biri hiç şüphesiz filmlerin isimleri. cinsel referanslı , emir cümlesinden oluşan, kafiyeli film isimleri, afişinde kendini okuttuğu anda zaten gülmeye başlatıyor:

hasan almaz basan alırah deme oh deparayla degil siraylabes tavuk bir horozişte kapı işte sapıparçala behçethoroz gibi maşallahkokla beni melahatayıkla beni hüsnükartal pendik gittik geldikkayıkçının küreğiismet bu ne kısmetşehvet kurbanı şevketzımbala bilal