Acemi Cadı Dizisinde Kötünün Aslında Ayşegül Olması

2006-2007 yılları arasında yayınlanan Acemi Cadı dizisine dair alternatif ve eğlenceli bir bakış açısı.
Acemi Cadı Dizisinde Kötünün Aslında Ayşegül Olması

acemi cadı'da gerçek kötünün alenen ayşegül olması, acemi cadı'nın ikinci sezonunu izlerken aklıma takılan ilginç bir durum. dizide aslında gerçek kötü tuğçe gibi aktarılırken, aslında gerçek kötü içten pazarlıklı, herkesle iyi geçinen, ikiyüzlü ayşegül'dür.

şöyle ki:

- bu ayşegül daha okula gelmeden tuğçe ve selim gayet sevgili modunda takılıyorlardı. her ne kadar inişli çıkışlı bir ilişkileri olduğunu inkar etmek imkansız olsa da, sonuçta birlikte oldukları gerçeğini değiştirmiyor. bu ayşegül ne yaptı, selim salağını gerçekten sevmemesine rağmen kandırdı ve kızın erkek arkadaşını elinden aldı. ayşegül iyi biriydi değil mi?

Tuğçe

- bunun bir tane saftirik sidekick'i vardı, ceren adında. murat diye bir elemanla sevgili olmaya çalışıyorlardı. ayşegül, ceren'e moral vermek yerine ne yaptı, gitti selim itiyle bir olup bu ikilinin arasını yapmaya çalıştı. peki ne oldu, tabii ki de başarısız oldu. eee çok seviyordun ya bu kızı, yapsana iki sihir, kızın talihini düzeltsene. yok yapmaz. niye? çünkü ayşegül sadece kendi için sihir yapar.

- buna yazılan ikinci bir eleman vardı, hatırladınız mı? toygar isminde bir çocuk. bu toygar, selim seni sevmiyor ayşegül diye uyarmasına rağmen, sırf selim tuğçe'yle konuştu diye, sırf selim'i kıskandırabilmek için 2-3 günlüğüne toygar ile flörtleşen ayşegül değil mi? yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?


- bunun iki tane halası mı, teyzesi mi ne vardı ya. selda ve melda. bu ikisi de kiminle sevgili oldu? okulun müdürü dilaver ile. peki bu dilaver hangi okulun müdürü, ayşegül'ün okulunun müdürü tabii ki. diğer öğrenciler it gibi çalışıp, yazın sıcağında ders başı yaparken bu ayşegül denen hayasız her okulu astığında, dilaver eminim görmezden gelmiştir. kaymakamlıktan sevk kağıdı alıp, yarım gün yok yazılmıştır.

- tuğçe'nin hiçbir zaman ben iyiyim diye bir açıklamasına denk gelmedim. kız görece kötüydü ama bunu açık ve net bir şekilde yapıyordu. o yüzden takdiri hak ediyor. oysaki ayşegül, iyiyim diyerek kaç kere tuğçe'yi sınıfın ortasında herkese rezil etti. sihirli güçlerini kullanarak suratına pasta geçirdi, yetmedi şişmanlattı. tuğçe sadece sevgilisi elinden alındığı için sinirli ve öfkeliydi.

Ceren

- bir bölümde bunun eline kredi kartı geçiyordu ya. o bölümün öncesinde de sihir ehliyeti teslim töreninden geçip sihir yapmaya hak kazanıyordu. ha hiç mi düşünmedin o kredi kartını har vurup harman savururken? o sihirli güçlerinle zaten istediğin elbiseyi alabilecekken, o kredi kartıyla gidip balat, emirgan'daki çocukları doyursana. olur mu, ayşegül hep güzel, pahalı giyinmeli. para harcamalı.

- bunların dersine giren hulki adında manyak elemanın teki vardı, hatırladınız mı? ferit, selda ve melda'nın asla okulda sihirli güçlerini kullanma uyarısına rağmen, kaç kere o adamın günahına girip üzerinde sihir yaptı. kaç kere kepaze etti o babası yaşındaki adamı. ayşegül çok iyi biriymiş ya.

ya ben acemi cadı diye başka bir dizi izledim, ya da gözünün önüne perde çekilmiş ayşegül hayranları sunduğum gerçekleri görmezden geliyorlar. lan ayağınızın turabı olayım, açın bakın 33, 42, ve 49. bölümleri açın izleyin. toygar'ı nasıl manipüle etmiş, tuğçe'yi yok yere kaç kere rezil etmiş, tuğçe'nin sidekick'i berna'yı kaç defa depresyona sokmuş. sihir bakanlığı adam olsaydı şayet, bu kızın sihir ehliyeti iptal edilir ve normal insana çevrilirdi.