Adolf Hitler Hakkında Az Bilinen Detaylar

Özel pilotu Hans Baur'un kaleme aldığı anılarından, Adolf Hitler'in hayatına dair az bilinenler.
Adolf Hitler Hakkında Az Bilinen Detaylar

* adolf hitler'in 1933-1945 arası tüm uçuşlarını özel pilotu hans baur ile yapar. sadece bir kez baur, joachim von ribbentrop'u, moskova'ya götürürken başka bir pilota ihtiyaç duyar.

* 1932 genel seçimlerinde iki haftada 60-65 şehre uçar. uçağın kodu d-2600 olup hans baur tarafından da immelmann olarak adlandırılır. bugün bile şaşırılacak bir kampanya.

* reich şansölyeliği'nin bahçesinde çok sayıda evcil sincap vardır ve hitler ne zaman bahçeye çıksa koşarak gelip omuzlarına atlarlar. elbette fındık ister sincaplar ve de hitler bahçeye çıktığında yanına her zaman biraz fındık alır.

* hitler, iktidara gelmeden önce berlin'e geldiğinde her zaman kaiserhof otelinde kalır.

* hitler, gideceği yerlere aniden ve habersizce ortaya çıkmayı tercih eder ve bunu şahsı için en iyi koruma olarak görür. *

* yalnız bir kadın olarak adlandırılan sevgilisi eva braun'un, berghof'a gelenleri kayıt altına aldığı ve bugün bile birçok konuyu aydınlatan kamera kayıtları vardır. üçüncü reich'ın kodamanları ile samimiyet içindedir. burada hitler'i hiç görmediğimiz pozlarda görürürüz.
footage

* kendisine yapılan karşılamalardan/törenlerden her zaman çok etkilenir. 1934 roma, 1938 linz/viyana.

* klasik müziğe hayrandır. 

* essen'e her gidişinde ilk ziyaret ettiği yer krupp fabrikaları olur.

* her zaman yanında ham deriden kırbaç taşır.

* savaşın başlangıcına kadar uçuşlarında augsburglu diem isimli çekici hostes tarafından hizmet görür. kendi uşağını tercih etmez. 

* münih'e her gittiğinde 18-23 yaş arası kızlardan oluşan bir ekip yanına gelir. bu grupla bir arada olmaktan mutlu olduğunu ve hepsinin kendisiyle evlenmek istediğini söyler.

* ağırladığı her onur konuğu için şampanya açtırır. kendisi ise kadehine soda koyar. hiçbir zaman ağzına içki koymadığı söylenir.

* her zaman fevri olması ve aklına gelen bir şeyi hemen yapması hayatında önemli yer tutar. örneğin aklına, işsizken münih'te beraber yaşadığı kadın gelir. emir erine talimat verir, kadını soruşturur.

* kayağın tehlikeli bir spor olduğunu düşünür.

* bilindiği üzere vejeteryandır. ayrıca yemekleri en önce bitiren her zaman kendisi olur çünkü az yemek yer.

* monarşiyi sevmez. özellikle de dostu benito mussolini'yi sevmeyen kraliyet ailesinden nefret eder.