Ailesi Sayesinde Bebeliğinden Beri Filmlerde Oynayan, Doğuştan Torpilli Çocuklar: Nepo Baby

Hollywood'da son zamanlarda sayıları artan doğuştan torpilli bu arkadaşların da literatürde bir ismi var.
Ailesi Sayesinde Bebeliğinden Beri Filmlerde Oynayan, Doğuştan Torpilli Çocuklar: Nepo Baby
Maya Hawke ve babası Ethan Hawke.

Nedir?

ana-babasının ünü ve bağlantıları sayesinde hayat merdivenini hiçbir emek vermeden tırmanan çocuklar için kullanılan sözcük. sjw'ler sonunda onları haklı bulacağım bir kavram yakaladılar. yürüyün sjw'ler, ben de yanınızdayım.

Johnny Depp ve kızı Lily-Rose Depp.

hollywood'daki yeni nesil oyuncuların büyük çoğunluğu bunlardan oluşuyor maalesef

sıfırdan başlayıp bir yerlere gelmek her zaman zordu ama artık gittikçe daha da zorlaşıyor çünkü bu nepo baby'lerin sayısı eskisine göre çok fazla ve en iyi işleri ailelerinin network'ü sayesinde hep onlar kapıyorlar. üstelik sadece hollywood için değil dünyanın her yerinde, her sektörde bu durum var. üzücü.

Nüfuzlu bir aileden gelen Timothée Chalamet.

bunlar dünyanın her yerinde ve her alanda varlar

ayrıcalıklı doğdukları için çok büyük aşağılık kompleksi taşırlar ama gizlidir. çünkü insan kendini dışarıya farklı gösterse bile içeride aslında ne olduğunu bilir. kısacası bunlar da ayrıcalıkları olmasa oralara gelemeyeceklerini çok iyi biliyorlar.

o yüzden bunlardan biri karşınıza çıkarsa aman sakın çok yaklaşmayın. kompleksleri bulaşıcı hastalık gibi sizi zehirler. bir de onlar gibi ayrıcalıklı doğmayan birinin onlardan daha yetenekli olduklarını görürlerse hasetten çıldırabiliyorlar. uzak durun.

Zöe Kravitz ve babası, rockstar Lenny Kravitz.

hakikaten de artık b*ku çıkmış olay

modellik mesleği güçlü ailelerden gelen yeteneksiz kızların modelliğe sarmasıyla zaten çoktan bitmişti. kamera önü mesleklerde çokça nepo baby görmek mümkün, nedense işin mutfağı olan kamera arkasında pek görünmüyorlar. nedense neredeyse tamamının instagram bio'sunda model yazıyor. çocukların hepsi ünlü markaların çekimlerinden ve reklamlarından oluşan pazardan pay almaya çalışıyor.

nerede ünlü oyuncu/şarkıcı/model varsa çocuklarının da bu mesleklere yöneldiğini görüyoruz. sıradan ailelerden gelen gerçek yetenekler, çalışkan ve hırslı insanlar bu alanlarda kendine yer bulamamaya başladı. gösteri dünyası yeteneksiz ünlü çocukları geçidine döndü.

konuyla ilgili new york magazine'in “she has her mother's eyes and agent” yorumu güldürmüştür ayrıca.

buraya bir liste ile nepo baby'leri sıralamak isterim, aklıma geldikçe ve gelen mesajlarla güncellerim.

(bkz: lily-rose depp)
(bkz: maude apatow)
(bkz: lila grace moss)
(bkz: dakota johnson)
(bkz: timothee chalamet)
(bkz: kendall jenner)
(bkz: kaia gerber)
(bkz: lily collins)
(bkz: gigi hadid)
(bkz: bella hadid)
(bkz: zoe kravitz)
(bkz: brooklyn beckham)
(bkz: maya hawke)