Aleyna Tilki'nin Instagram Fotoğraflarının Çalıntı Çıkması

Aleyna Tilki yeni bir bomba ile gündemde. Aleyna Tilki'nin kendi Instagram hesabından yaptığı bazı paylaşımların aslında başka kişilere ait olduğu ortaya çıktı. Kendi fotoğrafıymış gibi yaptığı bu paylaşımlara Sözlük yazarları yorumlarda bulunmuş, sizler için derledik.



Aleyna Tilki'nin fotoğrafını kendi hesabında kullandığı kişilerden biri olan Frauke Hagen, kendi hesabında seyahat deneyimlerini paylaşıyor.



Aleyna Tilki'nin bu hesaptan aldığı fotoğrafın orijinali.


Aleyna Tilki ise kendi hesabında şu yorumla birlikte paylaşmış.

Fotoğrafının kendisinden habersiz kullanıldığını fark eden Frauke Hagen ise Instagram hesabından bir açıklamada bulunmuş.


Görünüşe göre bir Türk şarkıcı benim iki sene önce Kanada'da yaşadığım sırada çektirdiğim fotoğrafımı çalmış. Neler oluyor?


Aleyna Tilki'nin fotoğrafını kullandığı bir diğer kullanıcı ise Sophie Mudd. 652 bin takipçisi bulunan Sophie Mudd ise hesabında genellikle kendi fotoğraflarına yer veriyor.


Aleyna Tilki'nin kendi hesabından paylaştığı fotoğrafın orijinali şöyle.

Aleyna Tilki'nin paylaşımı ise şöyle.



Aleyna Tilki'nin fotoğrafını kullandığı fark edilen bir diğer kullanıcı ise Kayla Hadlington. Moda blogger'ı olan Kayla Hadlington'ın ise 412 bin takipçisi bulunuyor.


Aleyna Tilki'nin kullandığı fotoğrafı Kayla Hadlington şu yorumla paylaşmış.



Aleyna Tilki ise aynı fotoğrafı şöyle paylaşmış.


Aleyna Tilki'nin fark edilen çalıntı fotoğraflarından biri ise İngiliz makyöz Florence Rose'a ait. 103 bin takipçisi olan makyözün hesabı şu sıralar kilitli. Saç ve makyaj ile ilgili paylaşımlar yapan Florence Rose ise şöyle bir paylaşımda bulunmuş.



Aleyna Tilki ise fotoğraftaki kişi kendisiymiş gibi paylaşımda bulunmuş.


Aleyna Tilki'nin fotoğraf çaldığını düşünen Sözlük yazarları şöyle yorumlarda bulunmuş.

sen olsan bari

çaldığın o resmi yerine koy lütfen

çalarım diyorum dünden

bu sefer sen olsan bari

bu son olsa bari

Aleyna Tilki'nin başka hesaplardan aldığı fotoğrafları paylaşmasını fotoğraf çalmakla bir tutmayan Sözlük yazarları ise şöyle yorumlarda bulunmuş.

insan neyi çalar? kendisinde olmayanı veya olmayacağını bildiği şeyi. ulan bir insan neden ''kendi fotoğrafını'' başkasından çalar? çık bir dağa sen de çekin lan.

hahhahaha. böylesini ilk kez görüyorum. insan kendi fotoğrafını çalıntı olarak kullanır mı ya.

açıklamada fotoğrafın kendisine ait olduğunu belirtmemiş, ya afedersiniz siz instagramınıza bir fotoğraf koyduğunuzda kendinize ait olduğunu belirtiyor musunuz? yapıyorsanız allah aşkına bana linkleri verin, instagram kullanmıyorum ama sizi takip edip gülmek için açacağım.

açıklamada fotoğrafın kendisine ait olduğunu beyan etmemiş, hırsızlık olduğunu nerden çıkartıyorsunuz.

fotoğrafçıdan izin aldığı sürece hırsızlık olmayandır.

savunmak için söylemiyorum ama paylaşım yaparken ''buradan manzara çok güzel, gelsenize'' mi demiş? kendi olduğunu belirtecek bir ima da mı bulunmuş. yok. daha ne, sana ne hatta kime ne ki paylaştığı fotoğraftan. kıskançlığında bokunu çıkardınız.