Apple'dan Ayrılan Efsane Tasarımcı Jony Ive'ın 10 Unutulmaz Tasarımı

30 yılı aşkın süredir Apple bünyesinde çalışan ve iPhone başta olmak üzere pek çok ürünün tasarımını yapan Jony Ive, Apple'dan ayrıldığını açıkladı. Dünyadaki pek çok kişiye tasarımlarıyla ilham veren bu adamın bugüne kadar neleri tasarladığına şöyle kısaca bir göz atalım.

iMac G3 (1996)

nostalji niyetiyle almak istediğim çok şekilli ve tatlı bilgisayar. apple'ın yaptığı en iyi tasarımlardan biridir.

iBook G4 (2000)

ben bu bazı apple ürünlerinin zamanının çok ötesinde tasarımlar olduğunu ve bir çok yönden koleksiyon değerlerinin olduğunu sık sık belirtiyorum, ibook da onlardan biri bence)

iPod (2001)

mac'in zevkli tasarımıyla ortaya çıkmış, hem çok şık hem de içerik bakımından mükemmel alet.

iMac G4 (2001)

dış görünüşü, apple başkanı steve jobs'un sahibi olduğu dijital animasyon firması pixar'ın maskotunu fena halde çağrıştıran macintosh ailesinin boyundan büyük işler başaran küçük üyesi.

iMac G5 (2004)

sanayi devrimi ile birlikte estetik değerlerini yitirmiş olan insanlığı tekrar eski değerlerine kavuşturmaya çalışan apple'ın ürettiği imac modeli. diğer tüm modeller gibi basit, sade ve güzel.

iPod Mini (2004)

tasarımıyla ağızların suyunu akıtan, pil ömrüyle hayal kırıklığı yaratabilecek taşınabilir mp3 çalar.

iPhone (2007)

tam da apple'dan beklendiği gibi bir tasarım harikası, sanat eseri ve yine apple'dan beklendiği gibi cebinizi delmekte üzerine yok.

iOS 7 (2013)

diğer ios sürümlerine göre göze hitap eden bir tasarım ve uygulama çalışması var. eski sürümlerde hep aynı tip yama ile bizleri avutan apple bu sefer akıllı bir iş yapmış bulunmakta kanaatimce. beni android kullamaya yönelten bir diğer hususu kontrol merkezi olayını da ios 7'ye eklemeleri beni ayrıca sevindirmiştir.

Apple Watch (2014)

iphone 4'ten sonra apple'ın tasarladığı en inovatif tasarım ve üründür.

Apple Park (2017)

apple'ın halk arasında spaceship olarak bilinen, kuzeydoğu cupertino'da inşa ettiği yeni kampüsünün resmi adı.

Tarihi Sandığınızdan Daha Eski Olan Müzik Festivalleriyle İlgili İlginç Bilgiler