Arap Saçına Dönen Emre Akbaba Transferinin Baştan Sona Özeti

Alanyasporlu Emre Akbaba'nın hangi takıma transfer olacağı konusu adeta arap saçına döndü. Önce Galatasaray, sonra Fenerbahçe derken işler iyice karıştı. Peki bu süreç nasıl başladı, sürecin devamında neler oldu? Hatırlayalım.
Arap Saçına Dönen Emre Akbaba Transferinin Baştan Sona Özeti

- emre akbaba'nın baştan beri amacı galatasaray’a gelmek. hatta bunun için geçen sezondan itibaren kulübünü alttan alttan işleyip kolaylık sağlanmasını istiyor.

- emre, menajeri aracılığı ile abdurrahim albayrak’a haber gönderiyor; "beni isterler mi" diye. çünkü adamın çocukluk aşkı galatasaray.

- albayrak, terim ile görüşüyor ve onayı alıyor.

- bunun üzerine ligin bitmesiyle alanyaspor başkanı hasan çavuşoğlu'yla iletişime geçiyorlar.

- bunun üzerine emre de başkana "sözünü tut, ben galatasaray’a gitmek istiyorum" diyor.

- bu dönemde normal tekliflerin hiçbirini kabul etmiyor. (resmi gelen başakşehir ve durumunu sorgulayan beşiktaş’ı reddediyor.)

- alanyaspor başkanı pazarlığı zirvede açıyor ve olayın önünü tıkıyor. çünkü başakşehir ile 5 milyon euro’ya anlaşan başkan, galatasaray’a 7 milyon euro fiyat çekiyor.

- albayrak son görüşmesinde, kur fiyatlarının yükseldiğini ve zaten 3 milyon euro verdiklerinde, hazirandaki görüşmede ki kura göre yaklaşık 5 milyon euro vermiş gibi olacaklarını iletiyor.

- alanyaspor başkanı, emre’nin menajerine haber uçurup fenerle görüşmeden daha fenere gider mi diye soruyor. aldığı cevap yine olumsuz, futbolcu galatasaray’ı istiyor.

- buna rağmen albayrak ile görüşmesini dün 15.00 civarı bitiren başkan, soluğu fenerbahçe kulüp binasında alıyor.

- ali koç ile görüşen başkan, siz girerseniz ben bu futbolcuyu "takasla da olsa size kolaylık sağlayarak veririm" diyor. ali koç’a mantıklı geliyor çünkü takas ile gelirse kulüpten mali anlamda gider de düşeceği için olur veriyor. buradaki tek kritik nokta, ali koç ve yönetimden kimse galatasaray ve emre arasında ki flörtü sorgulamıyor bile.

- albayrak, görüşmenin ardından olayı anlıyor ve emre’yi arıyor. sana fener ile gelecekler, sıkı dur camia arkanda diyor.

- comolli ile emre telefonda görüşüyorlar. comolli, "kadrolarında kısıtlama var, seni şampiyonlar ligi'ne kaydettiremezler" diyor. emre ciddiye almasa da içine kurt düşüyor. görüşme yine olumsuz kapanıyor, ancak ikinci görüşme için comolli tekrar sözleşip kapatıyor.

- emre telefonu kapatıp albayrak’ı arıyor. şampiyonlar ligi olayından bahsediyor. albayrak ise emre’ye öyle bir durum olmadığını belirtiyor.

- albayrak, yönetim ile görüşüyor ve tam yetki alıyor. görüşmelerin detayını sponsorluk anlaşmasında anlatıyor bir bir. dün gece özellikle emre’nin, fenerbahçe ve alanyaspor başkanı'nın kıskacında olduğunu belirtiyor. zorluyorlar diyor. emre gitmek istemiyor diyor.

Paranın Evriminin Son Halkası Bitcoin'in Yükselişi Neden Durdurulamaz?