Arda Kural'ın Ekşi Sözlük Yazarlarına Verdiği Cevaplar

Arda Kural, Buyrun Benim etkinliğinde Ekşi Sözlük yazarlarının merak ettiklerini cevapladı.
Arda Kural'ın Ekşi Sözlük Yazarlarına Verdiği Cevaplar


90’lara dair en çok özlediğiniz şey nedir?

sezen aksu. hep var ama en çok özlediğim şey 90'lara dair sezen aksu özleniyor tabii ki.

ayrıca aşk yaşamak isteyip de bir türlü yaşayamamanın telaşı.

izlediğiniz hangi dizide veya filmde rol almak isterdiniz? bir de en sevdiğiniz film hangisidir?

aslında beni tatmin eden roller olmasını isterim.

bak bunu kimse oynayamaz arda'ya verelim dedikleri bir rol. yapıtın içerisinde bir değişkenlik arz eden, bir tavır barındıran rol.

"cesaretin var mı aşka?" adlı filmi çok seviyorum.

tekrar dünyaya gelsen yine aynı kişi olmak ister miydin?

evet, isterdim. seviyorum kendimi yaptıklarımı yaşadıklarım ve sözlerimi seviyorum. insanları da seviyorum. hep ilgi odağı olabilen biriyim.

sıra dışı, sıradan olmayan sanki normal bir yıldız ve izleyici ilişkisi dışına taşan abes duygularla beraber de yaşadığım bir hayat.

bu kadar cevap verebildim bu soruya :)

tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz; var mı bir hedefiniz, bir amacınız?

tam olarak sanatımı icra etmeye çalışıyorum. önüne taş koyulan ve sürekli engellenen kalemimi sinemayı kitlesel bir iletişim aracı olarak kullanarak topluma yön vermek veya psikolojileri etkileyecek düşünsellikte sanat yapmak belki çok gerekli olduğu için çarpıcı olmak.

atom reaktöründe iki molekül çarpışınca ne olur?

olay olur :)

survivor'a davet edilsen, katılır mısın?

survivor benim tarzım olan bir program değil. survivor'da kendimi bulamam ama çok iyi bir program. bana göre değil. benim ruhum, karakterim, davranış sekillerim oraya uyumlu değil. ben herhalde survivor'dan memnun olmam. bitsin isterim. sıkılırım.

düzeldin mi kardeşim biraz? leonardo 'ya 10 basarsın.

eyvallah kardeşim :)

geçmişe ait en çok özlediğiniz nedir?

aslında yaşadığım her şeyi dönüp baktığımda özlerim ama bu yaşımdan geleceğe doğru bakınca yaşayacağıma duyduğum özlemden dolayı geçmişi hatırlamak biraz zor oluyor. çünkü geçmiş zaten geçti, gelecek henüz gelmedi. öyleyse "sadece şimdi var" dediğim bir dönem yaşıyordum. şimdiki zamandan gelecek zamana nasıl geçerim diye dönüp dururken geçmişi biraz unuttum. ama güzel hatırlıyorum.

sokakları hiç özlüyor musunuz?

ben "sokaklar" kelimesini "sokaklarda yaşayan" olarak algılamayın demek isterim. o sadece bir süre kendimi dışarı attım ve ailemle tartışmıştım annemin bana verdiği bir cezaydı.

uzun zaman gözükmemenizden ve medyanın üzerinizde olan etkisinden bahsedebilir misiniz?

uzun zaman görünmemem benim kendimi geliştirmek ve toplum için yapacağım sanatın içeriği ve derinliğini sağlamak adına bir düşünsellikle beraber kendimi olgunlaştırmak ve geliştirmek istedim.

medyanın da üzerimdeki etkisi bu süreçte bırakmamak, beni bırakmayışları ve halkla beraber beni ayakta tutmaları. bir şekilde ayrılmak istesem de ayrılamamam gibi.

nedir seni geri döndüren bu sektöre, ne oldu da değişime karar verdin ?

daha önceki popüler oldugum dönemdeki düşüncelerim ve yapmak istediklerim bir şekilde alıkonulup engellendi. ben de değerli oldugumu hissedip, bir yanda kendimi değiştirmek ve geliştirmek için bir yandan da meşgul oldugum bütün meselelerimle bir sonuca varmak için uzak kaldım. değişimse gerekliydi.

leonardo di caprio'ya olan benzerliğiniz kariyerinizde olumsuz bir etkiye neden oldu mu acaba?

aksine, olumlu bir etki olduğunu düşünüyorum. beni olumsuz etkileyen, birine benzetilmek oldu. sonuç olarak o saçı o şekilde taramam kızlara pislik olsun diyeydi. :)

kendini en mutlu hissettiğin zamanı hatırlıyor musun?

ben yaşadığım her seyde her zaman mutluydum çünkü bence mutluluk beklentilerine karşılık bulduğun zaman veya iyi hissettiğin zaman degil sadece. bir şey için acı çekerken yaşadıklarının sana kattıkları da seni mutlu edebiliyor. başkaları için endişelenmenin ve bunun için üzülmenin de ayrı bir mutlu eden bir tarafı var. yani istenirse mutluluk yaşadığın her şeyde var. tabii ki sadece olumsuz değilsen.

gençlere bir tavsiye bırakabilir misiniz?

gençlik; bulduğun şeyleri yaşadığın bir zaman değil, arayışlarınla kendini olgunlaştıracağın ve günün birinde 'başlıyorum' dediğiniz zamana kadar olan süreç.

gençken olan düşünceler ve arayışlar ince düşünülüp doğru yaşanırsa başlayacağınız yaşa geldiginiz zaman sizi çok tatmin edecek. gençlik bir fırsattır.

yıldız asyalı ile olan magazin kanallarında dönen haberler biraz şov gibi. bunca yıl sonra neden yani, mantıklı mı?

seyirci reklamsa izlemeli, duyguysa yaşamalıdır. yermek ise anlamsız oluyor. çünkü bu işin yarısı o söyledikleriniz zaten.