Aysun Kayacı'nın, O Meşhur Cümleyi Sarf Ettiği TV Programında Söylediği Diğer Şeyler

Aysun Kayacı, "Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?" sorusunu sorduğunda başka neler söylemişti bir bakalım.
Aysun Kayacı'nın, O Meşhur Cümleyi Sarf Ettiği TV Programında Söylediği Diğer Şeyler

o söylediği meşhur cümlenin olduğu tartışma programını youtube’dan izledim. o cümle öyle laf olsun diye söylenmiş değil. altını örneklerle doldurarak devam ediyor. üşenmedim söylediklerinin bazılarını aşağıdaki gibi yazdım

aysun kayacı: “çok özür diliyorum herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak kullanıyorum dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela niye? ayrıca benden de 10 kat fazla araştıran insanlar da var.”

aysun kayacı: “sonradan belediyelerin diploma dağıtır gibi tapu dağıtılan gecekondu dikenle, kaçak elektrik kullananla, düzgün bir şekilde vergisini veren insanın oyunun eşit olmasını sorguluyorum.”

aysun kayacı: “bu kaçak yapılara tapu verilip oy devşiriliyorsa, bunları yapmayan vatandaşa çok büyük adaletsizlik var. verdiğim verginin nereye harcandığını sorgulamak istiyorum.”

aysun kayacı: “fransa’nın da köylüsü var, italya’nın da köylüsü var köylünün toprağı var.”

müjde ar: “sen fransa köylüsünün haklarını biliyor musun?”

aysun kayacı: “işte bunları konuşalım. istanbul’a gelip de gecekondu tapusu vermekle çözülmüyor o zaman köylüye devletin verdiği desteği konuşacağız.”

programda diğer konuklar sürekli aysun kayacı’nın sözünü kesip “senin elektrik faturası ödeme derdin yok, seni bir gecekonduya götüreyim de gör hayatı” gibi fakir edebiyatı yapıp seyircinin de alkışını alarak aysun’u hep rencide etmişler.

ey güzel ve cesur kadın! bugüne kadar kimse doğru dürüst işini yapan insanların hakkını senin gibi açık savunmadı. her zaman hatırlanacaksın.

programın ilgili bölümünü buradan izleyebilirsiniz