Baby Reindeer Dizisindeki Gerçek Martha'nın Richard Gadd'ı Darladığı Tweet'ler

Netflix'in en beğenilen işlerinden biri olan Baby Reindeer dizisi, gerçek bir hikayeyi konu alıyor. Dizinin yazarı, yönetmeni ve başrolü Richard Gadd'in başına gelen olayları anlatan bu etkileyici dizideki oyuncuların gerçek hallerine bir bakalım.
Baby Reindeer Dizisindeki Gerçek Martha'nın Richard Gadd'ı Darladığı Tweet'ler

''41.071 mail, 350 adet sesli mesaj, 744 tweet, 4 farklı sahte hesaptan atılmış 46 facebook mesajı, 106 sayfa mektup''

baby reindeer dizisini yazan ve yöneten richard gadd'in (donny dunn) söylediğine göre gerçek martha olan fiona harvey'in darlama boyutunun bilançosu tam olarak buymuş.

gerçek martha:


içinde richard gadd geçen ilginç tweet'leri

(hatun cidden imlânın dibini dinamitliyor!)

işte o meşhur tweet:


yazmak isteyen her fırsatta yazıyor:


gerçek martha'dan bahsettik, iddialara göre gerçek darrien da buymuş


sky arts'da yayınlanan ve ünlüler hakkındaki şehir efsanelerinin canlandırıldığı urban myths dizisinde ikili beraber çalışmış. herifin bir de brass eye adında bir dizisi var, bizim dizideki sapığın meşhur şovunun adı da cotton mouth'tu.

bu arada richard gadd, isim de vererek sean foley iddiasını reddetmiş ama elinde kanıt olmadığı için dava edemeyeceğinden, üstüne bir de dava yememek için yapılmış bir hamle bu tabii ki doğal olarak. zaten foley de bu iddiayı dile getiren internet kullanıcıları için yargı yoluna başvuracağını açıklamış. bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

richard gadd'in dizide youtube'a düşen performansı


şurada da dizide the heart adıyla geçen donny'nin çalıştığı barın, gerçekte camden'daki hawley arms adlı bar olabileceği hakkında bir haber yapılmış

barın müdavimleri arasında amy winehouse, kate moss, liam gallagher ve vampir suratlı noel fielding de bulunuyormuş. ayrıca hem gadd, hem de gerçek martha olduğu söylenen fiona da camden'da oturuyor o dönem.

ekleme: bar gerçekten de hawley arms, hatun tweet atmış hawley'e son 3 cumartesidir gelemedim diye:


dizi yorumu

bir türlü ünlü olamamasıyla meşhur recep bülbülses'in ''yeşilçam'da ünlü olma vaadiyle beni düzdüler!'' açıklaması dışında toplumumuzda 4. bölümdeki gibi olaylar, özellikle de erkekler tarafından pek dile getirilmediğinden dolayı konuya biraz yabancı kalıyoruz belki ama ne kadar abartmış olursa olsun gadd'in başından geçenlerle yüzleşip bundan önce tek kişilik bir tiyatro oyunu çıkarması, sonra da bunu geniş kitlelere duyurması dikkat çekici. kariyerine komedyenlikten ziyade iyi bir hikaye anlatıcı olarak devam edebilir kesinlikle. bunun dışında dizinin en önemli falsosu empati yapılacak karakter barındırmaması, hatta karakter gelişimi dahi olmaması. keeley ve annesi hariç hepsi mal gelmiş, mal gidiyor!


jessica gunning'i (martha) de es geçmemek lazım bu arada. ilk olarak what remains adlı mini dizide görmüştüm, yakın zamanda ise bbc'nin outlaws dizisinde kuralcı ama çatlak bir şartlı tahliye memurunu oynuyordu. umarım bu rolle birlikte şansı açılır, zira yetenekli bir oyuncu.

vakit geçirmek için ilgi çekici ve sıra dışı bir dizi arıyorsanız düşünmeden başlayabilirsiniz.