Bahar'ın Sezon Finali, Neden Dizinin Genel Dokusuyla Alakasız Bir Şekilde Bitti?

Bahar 16. bölümüyle sezon finali yaptı. Dizinin son bölümünde Timur ameliyat oluyor, Parla ve Umay trafik kazası geçiriyor... Yani karakterler ölebilir de, kalabilir de. Neden böyle oldu?
Bahar'ın Sezon Finali, Neden Dizinin Genel Dokusuyla Alakasız Bir Şekilde Bitti?

devam kararı alan dizilerde yapımcı oyuncularla yeni sezon için yeniden anlaşma yapmak zorunda. yeni bir ücret pazarlığı yani... bu yüzden de yapımcılar senaristlere sezon finali için kimin kaç kişinin öldüğü meçhul olan trafik kazaları, ameliyatlar, silahlı saldırılar vs yazması için talimat veriyorlarmış. oyuncular ile ücret pazarlığında yapımcılar: "sen bilirsin... bu ücreti kabul etmezsen yeni sezona cenazenle başlarız." diye tehdit ediyorlarmış. oyuncuların pazarlık gücü kırılsın diye de senaristler patrona yardakçılık yapıyormuş...

yani nerden bakılsa iğrençlik: patronlar kalleş, senaristler gevşek, türk dizi sektörü dandik... sonuç: sezon finalleri hep böyle mide bulandırıcı.

kimse boşuna karakterlere hayıflanmasın.. yok o araba öyle park edilir mi? yok o, yok bu... gereksiz yani. haa! oyuncuların başka bir diziden teklif almaları için duacı olunabilir. o ayrı :)