Bankaların Kestiği Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Kredi kartı aidatı iade başvuru dilekçesi, kredi kartı aidatı geri alma, tüketici hakem heyeti kart aidatı, kredi kartı aidatı ne kadar, kart aidatı iadesi garanti... Bu kelimeleri Google'da arattınız ve sonuca ulaşamadıysanız doğru yere nihayet geldiniz.
Bankaların Kestiği Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alabilirsiniz?


cebinizdeki parayı katlayabileceğiniz bir şey hakkında bilgi vermek isterim, kredi kartı aidatı

bilindiği üzere, çoğu banka kredi kartı aidatı adı altında 50 ila 250 tl arasında yıllık para kesiyor ve siz iadesini talep etseniz bile size bir yasa maddesiyle cevap vererek iadesini alamayacağınızı söylüyor. şimdi size bunu nasıl 2-3 gün içinde iade alabileceğinizi aktaracağım.

öncelikle ücret kesildikten sonra bankanıza bunun tarafınıza iade edilmesiyle ilgili olarak talep açıyorsunuz ve size yazılı olarak dönüş yapılması gerektiğini iletiyorsunuz. cevabın gelmesini bekliyorsunuz.


ardından e-devlet'e giriş yapıp arama kısmına hakem yazıp altta çıkan `türkiye bankalar birliği bireysel müşteri hakem heyeti`ni seçiyorsunuz. burada dikkat edin: tüketici hakem heyetini seçmeyeceksiniz!


bu kısma girdikten sonra kurallar ve şartlar falan var. isteyen uzun uzun okuyabilir. buralara devam diyerek ilerleyeceksiniz ve sağda yeni başvuru tuşuna basacaksınız.

burada da bazı bilgilendirme yazıları ve kuralları var. okuyup, kabul edip devam edeceksiniz. ardından karşınıza bir form çıkacak. burada ilgili alanları doldurup iletişim tercihine e-posta seçip ilerleyeceksiniz.

sonrasında söz konusu bankanızı listeden seçeceksiniz.

bankaya başvuru tarihine ==> bankaya iade talebinizi ne zaman yaptıysanız onu seçip,

konu işlemin meydana geldiği tarihe ==> kredi kartı ekstrenizde bu ücretin hangi tarihte kesildiyse o tarihi seçip,

özet kısmına talebinizi dile getireceksiniz. buraya kısaca şu şu tarihte kartımdan kesilen şu tutarlı kart ücretinin iadesini talep ediyorum gibi bir cümle yazabilirsiniz.

altta ilgili bankadan cevap aldınız mı kısmı var, burayı evet olarak işaretleyip devam edeceksiniz.

sonraki sayfada sizden banka cevabınızı isteyecek. bankadan aldığınız cevap maille geldiğinden mailde o ilgili cevap mailini pdf'e çevirip bu kısımdan yüklemelisiniz. en son bu işlemi de yaptıktan sonra başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

2-3 gün sonra heyet dosyanızı inceleyecek ve karara bağlayacaktır


ve mutlu son