Bayilerde Sıfır Araç Bulamayanların İşine Yarayabilecek Bir Taktik

Sıfır km bir araba satın almak istiyorsunuz, bayiye gidiyorsunuz fakat araba yok. Şu anda binlerce alıcı maalesef bu sorunu yaşıyor. Bir Ekşi Sözlük yazarı, bu durumu biraz uğraşarak halletmiş. Belki sizin de işinize yarar.
Bayilerde Sıfır Araç Bulamayanların İşine Yarayabilecek Bir Taktik

sizlere kısa süren iki taktik vereceğim. bu sayede o olmayan, görmediğiniz araçlar bir anda beliriyor. adeta lansman tanıtımı yapıyorlar. üstelik aksesuar vs. adı altında hiçbir şekilde para da talep edemeyeceklerdir. buyurunuz:

1. almak istediğiniz markanın türkiye distribütörlüğünü arayınız

şu şehirdeyim fakat mağazanız araç olmadığını söylüyor, (ya da aksesuar adı altında rüşvet istiyorlarsa) açıkça rüşvet almadan aracı satmıyorlar diye belirtiniz. öyle bir dönüş olacaktır ki direkt bayii sahibi ya da müdürü sizinle irtibata geçecektir.

genelde wag grubu, bmw, mercedes (zaten online satış sistemini hazırlıyorlar) gibi markalar bu şikayetleri çok önemser ve takibe alırlar.

olmadı, bir dönüş sağlanmadı diyelim. 2. yol biraz meşakkatli ama sonuca götürür. (hele ki rüşvetse vay haline o bayiinin.)

2. yaşamış olduğunuz durumu direkt olarak şirketin merkezine mail atın

nasıl mı? linkedin'de ilgili markanın bölge sorumlusunu, satıştan sorumlu müdürlerini, yardımcılarını vs. bulabilirsiniz. bulmak çok zor değil. az araştırınca çoğuna ulaşılabiliyor. bunlara meramınızı mail olarak atınız. (ingiliccem yok diyenler için google çeviri yeterli.)

ilinizi ve aracı almak istediğiniz fakat vermeyen, rüşvet isteyen bayii ismini/isimlerini mailde muhakkak paylaşın. hiç öyle burun kıvırmayın. böyle bir durumda denetleme ihtimalleri olmakla birlikte, tazminat gibi hakları da mevcut.

ben aracımı bu şekilde aldım. nasıl dönüş yaptılar, bir bilseniz. bayii müdürü çağırdı, çaylar sohbetler. araç plakası vs. derken 3 gün içerisinde aracı teslim aldım. ne aksesuar, ne de bir kuruş fazlası. neyse o fiyata aldım.

umuyorum ki almak isteyen arkadaşlara bir yardımım dokunur da ailesinin rızkını bu vahşilere yedirtmezler.