Bebeğin Cinsiyetini Önceden Belirleme Yöntemi: Shettles Metodu

Bebeğin cinsiyeti önceden belirlenebilir mi? Shettles Metodu'nun yaratıcısı Dr. Landrum Shettles''ın iddiasına göre cinsel birleşme esnasında dikkat edilecek bazı hususlarla birlikte bu mümkün. Nasıl mı?
Bebeğin Cinsiyetini Önceden Belirleme Yöntemi: Shettles Metodu


Shettles Metodu nedir?

dr. landrum shettles'ın, kız veya erkek çocuk sahibi olmak için öne sürdüğü bir yöntem shettles metodu. 

olayın açıklaması şu şekildedir: cinsiyeti x- veya y-kromozomlu sperm belirlediğine göre istenen türdeki spermlerin yumurta ile karşılaşma olasılığını yükseltmek için cinsel birleşme anını, kadının ovülasyon (yumurtlama) anına göre ayarlamak gerekiyor. x- kromozomlu spermlerin ömürleri y- kromozomlulara göre daha uzun, buna mukabil daha yavaş hareket ediyorlar. bu durumda tam ovülasyon gününe denk veya ovülasyondan sonraki bir cinsel birleşmede erkek bebek olma olasılığı daha yüksektir. eğer cinsel birleşme ovülasyondan birkaç gün önce olursa y- kromozomlu spermlerin çoğu öleceği için geriye kalan çoğu x- kromozomlu sperm ile döllenme gerçekleşirse kız bebek olur.

her ne kadar gözlemlere göre bu teorinin doğruluğu veya yanlışlığı bilimsel olarak kanıtlanmadıysa da kendimden biliyorum; bir erkek ve bir kız çocuğum bu şekilde oluştu.

Shettles Metodu'nu biraz daha detaylandıracak olursak

bu yöntemin bilimsel verileri şunlardır:

- erkek meydana getiren spermler (y) dişi meydana getiren spermlerden (x) daha küçüktür.

- ideal koşullar altında y taşıyan spermler, x taşıyan spermlerden daha hızlı hareket ve manevra kabiliyetine sahiptir.

- x taşıyan spermler, y taşıyan spermlere göre daha güçlüdür. dış etkilere karşı daha dayanıklıdır. (asidik ortamda y taşıyıcı spermler harap ve bitap düşerken, x taşıyıcılar bana mısın demez.)

- ovülasyon zamanında, vajina yüksek oranda bazik salgılar üretir. y' taşıyıcı spermler bu esnada ortamlara akıyorum hacı repliği eşliğinde, ortamların kralı olurlar.

buna göre; sevgili dr. shettles'ın varsayımları şu şekilde:

- ovülasyon zamanı ilişkiye geçilirse, bazik ortamdan dolayı y taşıyan spermlerin yumurtayı dölleme olasılığı çok yüksektir. ürün erkek olacaktır.

- ovülasyon zamanından 1 veya daha fazla gün içinde cinsi münasebetle iştigal ediliyorsa, (ki asidik ortam hasıl olmakta) x taşıcıyı spermler kondisyon ve dayanıklılık icabı yumurtayı dölleyerek dışı üretimine vesile olacaktır.

sonuç:

1. erkek evlat için; (ki, esasen erkek olma olasılığı kız olma olasılığından yüksektir, der bilim insanları %51'e %49 oranında) ovülasyon sürecine yakın ilişkiye girmek. (ovülasyondan 3-4 gün evvel girilirse x taşıyan sperme yarıyor, bu evreyi iyi belirleme gerekliliği varmış.)

2. mümkün mertebe bu denemeyi yapmadan evvel ilişkiye girmemek, sperm yoğunluğunu (sayısını) artırmak, dengeli/diyetli beslenmek, ilişki esnasında testisleri "soğuk tutmak".

3. birleşme öncesi, vajinayı y taşıyıcı spermlere elverişli hale getirmek için soda şırınga etmek. (nasıl yapılacaksa bilmem artık. bacak omza yapıp, soda şişesini malum yere sokarken yaşanacak psikolojik bozukluklar, kadın ve erkeği ne hale getirir, bi düşünmeli.)

4. cinsi münasebetin misyoner pozisyonu icabı yapılması da erkek evlat için olasılığı artırmaktadır. y kromozomuna takviyeli hız kazandırmak açısından. ve penisi boşalma evresinde olabildiğince derine sokmak, tazyikli bi boşalmaya mahal verme gerekliliği vardır.

5. kadın ve erkeğin aynı anda orgazm olması. (kadının orgazm sıvısı, erkek üreten spermlerin taşınmasına yardımcı olmaktaymış.)

kaynak