Ben Ayrılmak İstiyorum Diyen Sevgiliye Verilebilecek En Mantıklı Cevaplar

Karşınıza gelip ayrılmak istediğini söyleyen sevgiliye nasıl tepki verirsiniz? Yorumlara buyrun.
Ben Ayrılmak İstiyorum Diyen Sevgiliye Verilebilecek En Mantıklı Cevaplar

kabul edin ve nedenini sorun

krizi fırsata döndürüp sizin daha iyi bir insan olmanızı sağlayabilir nedeni. kendinizdeki eksik bir yeri doldurmanızı sağlayabilir. ama en önemlisi nasıl bir insanla beraber olmanız gerektiğine dair önemli ipuçları verecektir.

bir neden olmadığını söylerse de (aşkı bitmiş, başkasına aşık olmuş, heyecanı kalmamış vs.) bunları da bir neden olarak alıp, ilişkinize dışarıdan bakabilirsiniz.

ayrılıklardaki en önemli nokta birinin gitmesi değil, kalanın kendini geliştirme fırsatı yakalamasıdır.

kesinlikle üstelenmemeli ve mevzu daha fazla uzatılmamalıdır

çünkü ilişkiye böyle bir kavram girmiş ve taraflardan biri bunun olabileceği ihtimalini kanıksamıştır. nedeni sorulabilir ancak ilişki daha fazla uzatılmamalıdır.

bazen geçmişe bakıp bunun bana denildiği ilk anda keşke hiçbir şey yapmadan tamam deseydim. ilişkiye ilk defa bu kavram girmiş ve birkaç günlük iletişimsizlik yüzünden bu konuşma olmuştu. o günden sonra 2 sene boyunca yaptığım her hareket ve düşünce tamamen yanlıştı. o kadar fazla hata yaptım ki ya bir insan ne kadar hata yapabilir kendine karşı ve böyle her şeyi sonuna kadar tüketip hayatını sikebilirin özeti oldum. hata üzerine hata yaptım. ilginç olan şey bunları yaparken farkında idim ve alışkanlık oldu. bokunu öyle bir çıkardım ki anasını siktim her şeyin. ohh rahatladım. burada hatalarımı yazsam saatlerce sürebilir, çoğunlukla kendime karşı oldu hepsi. iyi bir staj olarak görüyorum artık. en önemli derslerden birisi de bu oldu. gitmek istiyorsa ve basit bir sebepse düzeltmeye de çalışmayın. basit bir sebeple gidebilecek birisi zaten sizle birlikte olmamalıdır.

yaklaşık 10 yıl önce bir ilişkimde cevap olarak sadece bakmıştım

tunalı'daydı iş yeri. haftada bir kaç kez, onun öğle arasında onu görmeye giderdim. maksat beraber vakit geçirmek. bir gün yine gitmeyi planlarken beni aradı ve cılız bir ses tonuyla canım öğlen yanıma gel dedi. canım?? aşkım bir anda canım olunca anladım bir terslik olduğunu. atladım motora kuğulupark'a gittim o da geldi ama yemek yemek istemiyordu. bi kahve içelim yeter deyince dedim ayrılık geliyor hadi bakalım :)

oturduk kahveleri söyledik ve bakıyorum ona ne zaman anlatacak diye. o ise başka şeylerden bahsediyor gereksiz bir ürkeklikle. tuğçe ne oldu anlat dedim, yüzü asıldı. bir sorun mu var diyorum kafasını önüne eğiyor. baktım böyle olmayacak, ayrılmak mı istiyorsun dedim ve dememle başını kaldırıp bana bakması, gözlerinin dolması bir oldu ve o sihirli sözcük çıktı ağızdan "gökhan ayrılmak istiyorum."

hiçbir şey demedim. baktım öylece. 1.5 yıldır süren ve ortada ciddi sayılacak bir sorun yokken ne diyebilirdim ki? hem de güzel geçen bir akşamın sabahında.

baktım yüzüne sadece. neden sustun dedi, baktım. bir şey söyle dedi, baktım. kabul ediyor musun dedi, baktım... en son ben gidiyorum o zaman dedi yine baktım ve güldüm. kalktı ve gitti. arkasından hesabı ödeyip hızlıca peşine takıldım. iş yerine girene kadar yolun başından izledim. baktım öylece. ve o son görüş, son bakıştı.

bazen susmak en güzel cevaptır ve gitmek isteyene engel olmaya çalışmak ahmaklıktır.

edit: bir çok mesaj gelmiş. toplu cevap vereyim.

+ bir daha haber almadım, merak etmedim. benden gitmeye karar veren bir insanı merak etmem bir işe yaramaz.

+ sustum çünkü gitmek isteyene ne söylesek bir şey değişmez. sadece gidişini bir süre erteleriz. gitmek isteyen eninde sonunda gider.

+ o da bir daha çıkmadı karşıma. çünkü beni iyi tanıyordu ve o kararının ardından beni tamamen kaybettiğini çok çok iyi biliyordu.

Önce bir sakin olun

seviyorsanız, partnerinizi kaybetmek istemiyorsanız, uzun süre aklınızda kalacak role sahipse, fevri hareket etmeyin. sorun, düzelebilir mi, bunu ona söyleten sebep(ler) ne, anlamaya çalışın.

ayrılamayız, ayrılamazsın gibi yanıtlar her zaman doğru dönüt yaratmaz hatta daha çok tepkisel yansımalar ortaya çıkarırlar. bu da bugün olmasa bile bir süre sonra ayrılacağınız anlamına gelir.

ayrılmak istiyorum talebi siz bu girişimleri yaptığınız halde birkaç kez art arda gelir ise ve çözümcül bir yaklaşım göremiyorsanız, hiç düşünmeyin; aşkınızdan perişan olacağınızı bilseniz dahi ayrılın, siktir edin, üzerine kafa yormayın, mesai yapmayın. kısa süre sarsılır ardından ufak ufak kendinize gelir ve hayata dönersiniz.

ayrılma kararından sonra normale dönmek zordur. hele ki travmasız, yarasız dönebilmek mümkün değildir. ( ben yaptım oldu diyenin ya başka bir hesaplaşması vardır ya sevmiyordur ya da inkar etmiştir.) tecrübelerinizle yolunuza devam edin...

Bir hikaye ekleyelim

ahkâm kesmeyeceğim. bunun yerine yaptığım mallığı anlatacağım. biraz uzun olacak ama durumu olan okur. yoksa uzay boşluğuna gider.

tatile gittik hatunla. o tarihte ilişki artık uzun süreli bir ilişki olmuştu. neyse tatil yerinde arkadaşları ile karşılaştık. birlikte oturup içtik, sohbet falan işte. sonra da dağıldık. bu yolda triplendi çok konuşmamışım, dışlamışım arkadaşlarını (valla yalan). tartışa tartışa odaya gittik. sonra hazırlanıp yattık ama yan yana yatıp konuşmuyoruz gerginlikten. yatağın yanındaki telefonu almak için döndüm. sinirim geçene kadar iki video falan izleyeyim dedim. alkolden ve yorgunluktan bayılmışım asdhahg. bu sabaha kadar oturmuş sigara, bira falan içip kurulmuş. sabah uyandım, baktım yatıyor arkası dönük. sarılınca verdiği tepkiden uyanık olduğunu hissettim. konuşmuyor muyuz diye sordum. ben ayrılıyorum dedi. neyse bir sürü ileri geri konuşmadan sonra döküldü. zamanında eski eşinin gizlediği telefon hattını bulmuş. bir telefona takıp kendisini aldattığını öğrenmiş. adam yatarken gidip yüzleşmiş. herif de saçmalama diyerek konuşmayı bitirmiş. dönmüş arkasını uyumuş. ben de gece arkamı dönüp uyuyunca o geceki gibi hissettirmişim kendisine. şimdi sarhoş, yorgun ve konudan tamamen habersiz bayılan ben ona eski ilişkisinden tatsız bir şey hissettirmişim diye sabaha kadar kurmuş kafada ve bana fatura etmeye karar vermiş. bu karı (gelecek tepkiler çok fifi) bir gün önce beni çok sevdiğini söylüyordu, bana yatakta burada anlatılmayacak şeyler yapıyordu. neyse yatakta doğruldum, mantıklı mantıklı konuşup ortamı yumuşattım. mal gibi "birbirimizi seviyoruz. böyle saçma salak şeylerle ayrılmamıza izin vermem." gibi şeyler söyledim. o gün orada s*ktir git demek yerine bunu yaparak 2-3 hafta sonra bitecek ilişkiyi uzattım sadece. yallah desene amk. bana ne lan senin eski ilişkinden, eski evliliğinden desene. ben amk sana senden önceki daha iyiydi yatatka diyor muyum? neyse sonra orada uyanıp barışana kadar geçen her saniye birkaç hafta sonra artık iyice dolana ve kendimden tiksinene kadar kafamda yankılandı.

arkadaşlar herkes kendi bacağından asılır. ben sadece kendi adıma diyorum. hayatta bütün öğrendiklerimi hata yaparak öğrendim. bu da onlardan biridir. biri bana ayrılmak istiyorum değil, kafam karışık biraz gibi saçmalarsa bile kapıyı gösteriyorum. siktir git demeye bile üşeniyorum.

"tamam"

gitmek isteyene ne yapsan boş. aklına gitmeyi koyduktan sonra yapacağın her şey sadece ertelemesine sebep olur. gitmek isteyen mutlaka gider.