Bıçaklı Bir Gaspçı Cüzdanı İstediğinde Ne Yapmalıyız?

Umarız hiç başınıza gelmez ancak diyelim ki yolda bıçaklı bir gaspçı önünüzü kesti, cüzdanı istedi; bu durumda ne yapmanız en mantıklısı olur?
Bıçaklı Bir Gaspçı Cüzdanı İstediğinde Ne Yapmalıyız?


ihtimal 1. bıçaklı saldırgan birden fazla kişiden oluşuyor

dövüş sanatı bilsen de patates olma ihtimalin yüksek. bıçaklı gaspçıyı egale etsen de diğeri/diğerleri seni oracıkta ezer. sen karşı koyduğun için damarlarına basmışsındır. 

sonuç: ölü ya da ağır yaralısın.

2. gaspçı tek başına

savunma yapacaksan anca montla bıçağı egale edersin. onun için de bayağı bayağı masterproustad olman lazım. montu çıkarman için harcayacağın sürede gaspçı dur bende sigara yakayım demesin. bıçak kör bi alet. yanağından kurtulsan ucu belanı s*ker! 

sonuç:ölü ya da ağır yaralısın.

3. gaspçıya cüzdanı verdin 

insafına kalmışsın. senin kaderini nasıl belirleyeceğine o karar verecek. devamında telefonu da ister garanti. o gün istemezse başka gün denk gelir. adamın kafası bi’ milyon, gözü hiçbir şey görmez. 

sonuç: sonunu gaspçı belirler.

4. sahte cüzdan

bu numaraları onlar bilmiyor mu sanıyorsunuz? bilmeyene de yol gösteriyorsunuz yani. o anda tamamen onun insafındasın. muhtemelen cepleri boşalt der sana. orada sıçtın. 

sonuç: gaspçı karar verecek.

5. koşmak

iyi koşucuysanız yapılacak en mantıklı hamle bu. ama önünüze bakın. muhtemelen diğer gaspçılar da önünüzü kesebilir. sağa sola pusuya yatmışlardır.

sonuç: bacakların ve ciğerin karar verecek.

6. biber gazı

mantıklı bir hareket lakin o andaki panikle ne kadar başarılı olursunuz, bilmiyorum. tutturamazsan belan s*kilir. cebinden çıkarırken hızlı olmalısın ayrıca.

özet olarak

bir şekilde yendin diyelim. biber gazı, mont vs. kullandın, gaspçı yerde ya da koşarak kaçtın. sonuç olarak bir sonraki adımlarına dikkat edeceksin. senin simanı hafızana kazıyacaktır. seni her yerde arayacaktır. parayı versen ve insafına kalsan başka günlerde de önünü kesmesi olası.

yakın koruma ve siyah kuşak kickboksçu biri olarak söylüyorum: cüzdanı verin

ben üzerimde bıçak taşıdığım halde veririm. (silahım olsa vermem, silah çekip havaya ateş ederim.) çünkü adam elinde bıçakla önümü kesmiş ise kendi bıçağımı çıkarıp onu tahrik etmem ki ben bıçağı çekene kadar agresifleşerek o beni bıçaklayabilir. ama vermeden önce "öğrenciyim, param yok" tarzında ağlarsanız bir ihtimal gaspçının insani tarafına denk gelebilirsiniz. 

bıçağa karşı direnme olmaz, bıçak kendi yolunu kendi bulan çok tehlikeli bir alettir. onun haricinde gasp edildikten sonra polise gidip şikayetçi olun. artık her yerde mobese var, türk polisi canının istediği her suçluyu şak diye yakalıyor. böyle bir olayla karşılaşmamak için gece geç saatlerde, yeterince aydınlatılmamış izbe yerlerde gezmeyin.

yeterince uzun yaşamak için güçlü ve cesur olmanız değil, uyanık ve kurnaz olmanız gerekir.