Bir Astrologun Yorumuna Göre: 7 Sayısının İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi

Bir astroloji severin kaleminden 7 sayısını okuyor ve tarafsız şekilde yorumunuza sunuyoruz.
Bir Astrologun Yorumuna Göre: 7 Sayısının İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi
iStock

herkesin bir 28 yaş hikayesi vardır. çünkü 7 sayısı satürn'ün sayısıdır. 7'ler bizi biz yapar, kaybettirir, acı çektirir, disipline eder, çalıştırır, sorumluk aldırır. bunu hayatına bakarak anlayabilirsin. satürn hayatın her alanındadır.

7 bir testtir, satürn'ün yaptığı açıları gösterir. zaten dikkat edin, ilişkilerde 7'nin katları çok önemli olaylara gebedir. söz konusu dönemlerde bir ilişki testinden geçilir. bu dönemde çoğu evlilik parçalanır ya da parçalanma yoluna girer. ancak sağlam olan devam eder, çürük olan ise yıkılır. unutmayın, satürn sağlam olana dokunmaz; temelsiz olanı yıkar.

kişi 7 yaşında iken satürn, doğum anındaki konumuna ilk kareyi yapar. haydi bakalım, hayat başlıyor. artık çocukluğun farklı bir aşamasına geçilmiştir. bir eğitim, bir düzene adepte olma konusu gündeme gelir. kişi kendinden büyük bir sisteme uymak zorundadır. bu bazen bir çocuk için korkutucu olabilir ama sıkıntı yoksa gelişim de yoktur. biz bunu bilmesek de bu yola bir şekilde gireriz ve bu yola girince artık bir süreç başlatmışızdır. beethoven'ın 5. senfonisi'nin girişi gibi bir yaştır bu yaş.


14. yaşta ergenlik gelir çatar. satürn kişiyi bir yoklar. 'sorumluluklar mı, gençlik mi' ikilemi zuhur eder. bu dönemlerde kişi üniversiteye hazırlanmakla meşguldür ya da daha farklı bir külfeti vardır. kişi bazı sebepler çalışmaya başlar. zaten bu dönemler de hayatımızı belirleyen en önemli dönemler değil midir? nasıl bir yetişkin olacağımız bu 14-21 arası dönemde saklıdır. sorumluluk ve eğlence arasında kaldığımız belki de bir yetişkin için en problemli yaştır. bir yerde ergenlik bir yerde gerçekler. bu dönemlerde kimisi bunu daha iyi yönetir, kimisi ise kaybolur. ama ortası yoktur, satürn'ün karşıtlığı kişiyi oyar.

21 yaşta artık üniversite biter ve yeni bir mücadele durumu ortaya çıkar. kişi evlenir ya da bir işe girer. bu ikinci bir karedir. bir gayret ve didinme durumu vardır. bir şeylerin ucundan tutarsın ya da kaçarsın fakat kaçabilirsen de saklanamazsın. çünkü satürn unutmaz, zamanı gelince bedelini ödetir. bu dönemde daha iyi bir kimlik inşa etmeye başlayan kişiler, 7 yıl sonra mükafatlarını almaya biraz daha yaklaşırlar.

28 yaşında ise tüm bu inşa edilen süreç ödüllendirilir ya da bilemediğimiz nedenlerden ötürü yıkılır. işin içinde bir gayp durumu olabilir ya da 14-21 yaş arası dönemin sonuçları kapıyı çalmıştır. bu kişiden kişiye değişir ama genelde aynıdır. yeni bir başlangıç yapmak zorunda kalabiliriz. bu önemli bir ilişki bitişi olabilir, kariyer değişikliği olabilir, acı bir farkındalık olabilir, bir kayıp olabilir ama illa bir şey olur. artık hayat: 'kaçma, yapmak zorunda olduğun şeyi yapmalısın, ödenmesi gereken bedeli ödemelisin' der ve hayatın ikinci dönemi başlar. herkesin bir 28 yaş hikayesi vardır kardeş. önemli olan şey ise bu hikayenin ne kadarının farkında olduğundur.