Bir Dönemin Yıldızı Mario Jardel'in Dibe Çökmesine Sebep Olan Kadın: Karen Matzenbacher

Galatasaray'da 2000-2001 sezonunda forma giyen Mario Jardel'in Türkiye macerasının bu kadar kısa sürmesinin sebebi o zamanki eşi Karen Matzenbacher'di. Sözlük yazarı ''ich'', bizi o günlere götürerek nostalji yaşatıyor.
Bir Dönemin Yıldızı Mario Jardel'in Dibe Çökmesine Sebep Olan Kadın: Karen Matzenbacher


türk basını ve taraftarların karen matzenbacher ya da karen jardel adından çok ''cimbomun yengesi'' olarak tanıdığı bir kadındır.

mario jardel'in inanılmaz bir meblağ sonucu galatasaray takımına geldiği günlerin ertesinde hayatımıza girmiştır. nefis arsız, terbiyesiz bir insan evladıydı. tekmil yabancı futbolcunun kaldığı evleri beğenmedi, evde hamam eksik, film stüdyosu eksik, bolulu aşçı bile yok diye terbiyesizlikler çıkardı. faruk süren başkan hepsine fesüphanallah dedi jardel'i pohpohladı. selen kaya, banu korkmaz 'karen jardel' için altın günleri düzenlediler, kısır yapıp, fal baktılar.


ancak gerçeğin ortaya çıkması çok fazla uzun süre almadı. portekiz'de kral hayatı yaşayan karen matzenbacher, türkiye'ye gelince bütün ilginin süper mario'ya kaymasına ifrit oldu. daha sonra öğrendik ki jardel'in karısı portekiz'de kendi adına olan ''karen'den hafta sonu golleri'' adında bir futbol programı bile sunuyormuş. tabii hemen devreye televizyonlar girdi. kuşum aydın girdi mamafih kadını kandıramadık. türlü huysuzluklar çıkardı ve jardel'i burada dımdızlak bırakıp portekiz'e kaçarcasına geri döndü.


süper mario'nun en büyük düşüş sebebi bu olmaktadır. çünkü jardel, karısına inanılmaz bir aşkla bağlı olmakla beraber o olmadan adeta yaşayamıyordur. zaten bir süre sonra arkamda kıl döndü, ayak tırnağım battı türü mazeretlerle portekiz'e tedaviye gitti, ondan sonra portekiz'e transfer oldu, bir başarılı sezon daha geçirdi.

ancak karısının jardel'i terk etmesi üzerine jardel bir anda futboldan kopma noktasına geldi, çeşitli psikolojik tedaviler gördü, rus alemlerine girdi, kendisini tekilaya verdi.. bir daha da maalesef toparlayamadı...


galatasaray-fenerbahçe kupa maçında maraton tribünde posta gazetesinin tam sayfaya verdiği karen jardel posterleri açılmış, ''ka-ren jar-del muck-you'' diye tezahüratlar gelmiştır.

bizim bakkal sır hasan amca da kasanın yanına posta gazetesinden kestiği karen jardel resimlerini koymuş, geçen sene tasfiye edene kadar da posterlere bakıp bakıp... satış yapmıştır.