Bir Ekşi Sözlük Yazarının Ferdi Özbeğen ile Olan Güzel Anısı

Şarkılarıyla 80'li yıllara damgasını vuran, 2013'te kaybettiğimiz değerimiz Ferdi Özbeğen ile bir Ekşi Sözlük yazarının hayatı bir gün kesişmiş.
Bir Ekşi Sözlük Yazarının Ferdi Özbeğen ile Olan Güzel Anısı

gerçek bir sanatçı ve müthiş iyi bir insandı rahmetli ferdi özbeğen.  bir de anım var kendisiyle. 

fi tarihinde iyi markalardan bir araba bayiinde yedek parça sorumlusu olarak çalışıyordum. ferdi özbeğen’in de aracı servise gelmiş, almanya’dan yedek parça bekliyor. normalde 1 haftada gelmesi gereken parça 3 hafta olmasına rağmen gelmedi. 

tabii bu süre zarfında ferdi bey sürekli bayiyi arayıp aracın durumunu soruyormuş. bir gün öğle arasında benim telefonum çaldı, açtım: “ben ferdi özbeğen. aracım 3 hafta olmasına rağmen hala servisten çıkamadı, parça bekleniyor dediler. 10 dakikadır beni ondan ona aktarıyorlar, cevap alamadım” dedi.  ben de ilk defa ünlü biriyle konuşmanın heyecanıyla sesim titreyerek “ben hemen sizinle ilgileneyim efendim” diyebildim. 


normalde başka birisi olsa telefonda bağırır dururdu aracını alamadığı için. ama ferdi bey öyle tatlı dille şikayet etti ki bana terapi gibi geldi. sistem üzerinden sorgulama yapıp parçanın tam geliş tarihini söyleyip beklettiğimiz için özür diledim. “sorunun bizde mi, almanya’da mı olduğunu şu an çözemedim ama öğrenir öğrenmez onu da ileteceğim. şikayet hakkınız var” dedim.  o da “gerek yok şikayete canım. hatta sana teşekkür ederim, o kadar aradım böyle net cevap alamamıştım” dedi kapattık telefonu. 

işte, sonra müdür de haftalık toplantıda herkesin içinde beni tebrik etti ve sonra teşekkür etti. ferdi özbeğen gelememiş ama ilgilendiğim için müdürle bana özel teşekkür göndermiş.
metal müzik dinlememe rağmen o günden sonra kendisinin şarkılarını da açıp dinliyorum.