Bir İnsanın Sevdiğini Anlamanın Muhtemelen En Belirgin Göstergeleri

Bir insanın sizi sevdiğini nasıl anlarsınız? Bu konuda tabii ki kesin bir reçete veremeyiz ancak bazı durumlar kesinlikle bir şeyler söylüyor.
Bir İnsanın Sevdiğini Anlamanın Muhtemelen En Belirgin Göstergeleri
The Amazing Spider-Man 2 (2014)

birinin sizi sevdiğini anlamanın yolları...

kadın erkek ayırt etmeden burada bakılacak tek şey vardır: bir insan sizin için konfor alanının ne kadar dışına çıkıyor ve ne kadar fedakarlık yapıyor? burada çok büyük fedakarlıklardan bahsetmiyorum. sizi düşünerek yapacağı küçük nüanslar bile bu konuda çok büyük fikirler verecektir. bu konuda hiç istisna görmedim... sizi de en az kendini düşündüğü kadar düşünen, sizi hatırlayan, sizinle ilgili bazı şeyleri önemseyen, hassas noktalarınızı bilen, bunlara dokunmaktan imtina eden bir insan sizi seviyordur, değer veriyordur. ama bunu davranışları ile göstermesi kaydıyla geçerlidir bu durum. sözler hiçbir şey ifade etmezler çünkü ve ağızdan çok kolay çıkarlar.

değer veren insan ve sizi düşünen bir insan bunu göstermenin yolunu mutlaka bulacaktır. büyük ya da küçük önemli değil ama bulacaktır bunun yolunu. sizi düşünmeyen bir insan sizi sevmiyordur size sadece ihtiyaçları için gereksinimi vardır. bu bazen cinsellik olur, bazen maddiyat olur, bazen iyi bir insan olmanız nedeniyle olur, bazen ise bambaşka sebeplerle olur ama sevilen hiçbir zaman siz olmazsınız sağlamış olduğunuz konfor alanıdır aslında sevilen şey. verenin sadece siz olduğunuzu anladığınızda ve vermeyi kestiğiniz anda da zaten ilişki sandığınız şey biter. çünkü ortada bir ilişki yoktur aslında sadece sürekli alan ve sürekli veren bir taraf vardır.

sevdiğim bir yazarın da dediği gibi "sevilmiyor olmanın çaresizliğinden sağ çıkar da herkes sevildim sanmanın düşüşünden kurtulamaz." kimin sizi sevdiğine, kimin sizi ihtiyaçları için yanında tuttuğunu anlamak çok önemlidir. herkes size sinyalleri verir az ya da çok yeter ki bu gerçekleri kabul edecek kadar gücünüz olsun. yeter ki kendinizi gerçekten sevmeyi bilin. bir gün sizi gerçekten sevebilecek birilerinin ihtimali varken kırıntılar ile idare etmek insanın kendine yapacağı en büyük saygısızlıklardan birisi olacaktır. size kırıntı verenlerin ise ister geçmişinde isterse geleceğinde başkalarının önüne her şeyi döktüğünü gördüğünüz zaman ise yok olup giden zamanlarınıza ve en önemlisi kendinize acır hale gelirsiniz.

Final notu

hikayenizi merak ediyor ve sizi tanımaya, anlamaya çalışıyorsa, kaygı seviyenizi yükseltmiyorsa, sinir uçlarınıza dokunmuyorsa, sizden önce düşünüyor ve planlıyorsa, ilgileniyorsa, muhtemelen sizi seviyordur.

ama sizin gerçekten istediğiniz bu mu? önce buna karar verin!

eğer hikayenizi merak etmeyen, sizi tanımaya çalışmayan, ilgilenmeyen, kaygı ve endişe seviyenizi yükselten, kaybetme korkunuzu tavan yaptıran, sinir uçlarınıza dokunan,
ve her şeyi planlamanıza rağmen bile canı istediğinde gelip giden birilerinin peşinde koşuyorsanız, o erkeğin sizi sevip sevmediğini anlama yollarına değil, kendinizi sevip sevmediğinizi anlamaya ihtiyacınız var demektir.

dünyada kendisini sevmeyen birini başkalarının sevdiği görülmemiştir.