Bir Kadına Asla Söylenmemesi Gereken Sözler

Söylerken farkında olmayabilirsiniz fakat birçok kadın bu sözleri duymaktan hoşlanmıyor. Siz siz olun, bunlardan uzak durun.
Bir Kadına Asla Söylenmemesi Gereken Sözler
iStock.com / Valeriy Kachaev

erkek uzayında "bir kadına söylenirse kadın sevinir" şeklinde olup, kadın uzayında "asla söylenmemesi gerekenler" şekline dönüşebilen formları da olan cümlelerdir. vakit kaybetmiyor ve hemen başımdan geçmiş iki minik örnekle devam ediyoruz sevgili okular;

örnek 1- : "ne kadar da güzelmişsin"
ben ve sevgilim oturmuş sevgilimin eski resimlerine (5-6 yıl önceki) bakmaktayızdır. ben gayet masum "aaa ne kadar da güzelmişsin" deme gafletinde bulunmuşumdur.

şu aşamada kızların hepsi yaptığım eşekliği şıp diye anlamışken, erkek sözlükçülerin "ne var lan bunda" dediklerini duyar gibi oluyorum. kızlar hemen ikinci örneğe geçebilir.

geçtiler mi...? tamam... evet erkek erkeğe kaldığımıza göre daha rahat olabiliriz. bizler salağız sevgili erkekler. bu cümle bizlerden birine söylense hemen böbürlenir, yakışıklıydım tabi, az karı götürmedim ben oğlum modunda sallanır da sallanırdı. ama hani ya bunun ikinci hamlesi, hani ya bunun üçüncü aşaması şeklinde düşünmez, tek hamlede iltifatı kabul eder otururduk. o kadar salağız ki, bu cümlenin "eskiden çok güzelmişsin ama şimdi bi boka benzemiyorsun" şeklinde gizli anlamlar taşıyabileceğini anlayamazdık. satranç oynamayı öğrenebilen kişilerin aramızdan çıkmasına hayret ediyorum doğrusu.

örnek 2: "sorun değil eve dönüp değiştirebilirsin üstünü"
bu örnekte ise tahmin edilemeyecek düzeyde bir hayal gücü olmadan söylenmemesi gerektiği anlaşılamayacak bir cümle var sevgili okurlar.

erkek (ben) ve sevgilisi evin yakınlarındaki bir alışveriş merkezine gitmek üzere evden çıkmış yürümektedir. o sırada sevgili "keşke kıyafetim düzgün olsaydı da kızılaya gitseydik" der. bunu duyan saf erkek de bütün iyi niyeti ile "sorun değil eve dönüp değiştirebilirsin üstünü" der. erkek okurlar yine mal mal bakıp neler olduğunu anlamaya çalışıyor olmalı. "o kadar yol yürümesine rağmen sevgilisi istiyor diye eve dönmeyi teklif etmiş olan erkeğin, kız tarafından ödüllendirilirmesi" ni mi bekliyorsunuz? hayır sevgili sözlükçüler, alınan cevap bir tokat gibi erkeğin salaklığını yüzüne vuran cinsten bir cevaptır.

kız aynen şöyle der ve küserek erkekden uzaklaşır:
"eh madem kıyafetimi beğenmiyordun niye evden çıkmadan önce söylemedin...? "

iStock.com

- hasta mısın?

hayır, değilim. sadece makyaj yapmadım. ki benim makyajım bir kalemden bir lipstickten oluşur, onu yapmadım yani. allah belamı versin benim.

- bugün çok güzel olmuşsun

+ dün çirkindim yani öyle mi ?

- ya ben lan neyse bir şey demiyorum..

(bkz: ilk bakışta fark edilmeyen bir güzelliğin var)

velhasıl güzel bulunmayan kadına bu mevzuda acayip cümleler söylememek, kasmamak en iyisi.

— sen hazırlan ben seni arabada bekliyorum.

hazır olmadan, emin olmadan, söylediklerinin arkasında durmaya hazır olmadan "seni seviyorum" demek.

iStock.com

"oraya senle mi gitmiştik yaa?"

ağızda gevelenen her şey.

-hmm ilk tanıştığımızda mı? aşkımmm şey vardı beyaz gömlek vardı senin üstünde. bide şeydi aşkım kot pantolon işte. yok pembe etek. değil miydi?

net olacaksın abi
-ne biliim amk!

saçım çok mu kötü orta mı kötü dendiğinde az kötü demek.
her zaman güzel diceksin arkadaşım. aklında bulunsun ben ettim sen etme..

geçtiğimiz günlerde bizim hanım elinde bir saç boyasıyla eve geldi. ufak bir dost meclisi kurulmuş, ortamdaki bayan arkadaşlara aldığı saç boyasını gösteriyor. bana döndü;

-bak güzel mi sence bu renk? dedi.
-iyi de saçında nasıl olacak onu görmek lazım. dedim ben de...
-bak işte aynen böyle olacak, dedi ve boya kutusunun üzerindeki kadını gösterdi.
bir baktım eva longoria... o an ne oldu bilmiyorum tam ama:
-oha! bu boyayı sürünce eva longoria olacaksan ben sana bunlardan 50 kutu alayım her gün diye bağırıvermişim...

sonuç: hüsran... artık saçlarını boyamadığı gibi eve geldiğinde "ya ne oldu desperate housewives bu hafta?" diye soran kızlara gözleriyle beni işaret edip "ona sorun her gün izliyordur" diyor. eva longoria aramıza böyle fırtınalı bir biçimde girmemeliydi.

diğer kadınlarla ilgili övgü dolu herşey!

geçmişte başka kadınlarla yediğiniz boklardır. beş senelik mevzu da olsa o gün kavga ettirir. boş bulunup da dillendirmeyin.
misal:
- ben bu restorana gelmiştim daha önce.
- kimle?
- eee...tek başıma?
- ...

diğer kadınlarla kıyaslama cümleleri buna dahildir.