Bir Kişiyi 'Zengin' Olarak Tanımlayabileceğimiz Küçük Detaylar

Sözlük yazarları bir kişinin zengin sayılabileceği bazı kıstasları sıralamış.

kahvaltısını portakal suyuyla yapıyor ve sadece bir yudum alıp masadan kalkıyorsa zengindir.

iStock.com

her gün işten eve giderken 3 bira alabilen insan bence zengindir. mesela ben zenginim kendi hesabıma göre. tam bir sefa pezevengiyim. fakir adamın sefası olur mu hiç?

bir de bu 8'li, 250 ml'lik coca cola paketleri oluyor ya, mesela ondan alınca da çok zengin hissediyorum kendimi. galiba zenginim ben ya, şimdi düşününce yine zengin hissettim kendimi. zengin olmak çok kolay olm, niye abartıyonuz bu kadar?

iStock.com

universiteden iki arkadasla aramda gecen olayla sanirim cozdugum hede dir. yurdisinda okumaktayiz,bir arkadasin babasi rahatsizlanmis hemen turkiyeye donmek istiyor biz de yurtta hep beraber ucak bileti falan bakiyoruz saat kacta var falan filan arastiriyoruz. sonra iceriden x sahisi geliyor soruyor hayirdir diye. anlatiyoruz iste olayi durun bi dakka diyip geri odasina gidiyor. bi 15 dakka sonra geliyor diyor sen hazirlan 4 saate bizim ucak seni goturecek. megerse adamlarin bikac tane ozel jeti varmis babasina sormus acil bir durum diye babasi da tabi oglum demis. simdi bu cocuk bizimle birlikte ozel yurtta kaliyor dayanamadim sordum abi niye eve falan cikmadin diye, hepiniz burdasiniz ortam var dedi gulumsedi gitti. ıste bence maddi zenginlik boyle bisey olsa gerek.

iStock.com

bir adam et yemeğinin yanında ekmek yemiyorsa zengindir arkadaşım, net.

bir de bir tabağa komple antep koyup aralıksız happıdı huppudu yiyebiliyorsa da zengindir.

benim bunlardan başka harhangi bir kriterim yok.

iStock.com

istediği saatte uyuyup, uyanan birey zengindir.

iStock.com

ortak gidilen bir mekanda kim ne yedi ne içti hesaplamayıp en yüksek meblağı masaya bırakıp kapının önüne çıkıp telefonla konuşmaktır. daha napsın? 'ben zenginim' diye bağırsın mı?

iStock.com

paraya ihtiyacı olduğu için nefret ettiği bir işte çalışmıyorsa zengindir

iStock.com

buzdolabını açtığımda yarım çürük limonla değil de 2 dilim yenmiş çikolatalı pastayla karşılaşıyorsam paranın köpeği olmuşumdur muhtemelen.

iStock.com

berberin "yıkayım mı?" sorusuna evde yıkayacağını söylemiyorsa zengindir.

iStock.com

evdeki mutfak tezgahının ortada olması. zengin adamın mutfak tezgahı, fakir gibi duvara bitişik olmaz, mutfağın ortasında olur. o tezgahta soslu moslu yemekler yapılır, akabinde de ekmeksiz yenir.

iStock.com

buzdolabının yanındaki kilerde her türden abur cuburun olması.

iStock.com

her ay en az 4 adet orjinal kitap alabilmektir.

iStock.com

suç işleyip hapse girmiyorsa zengindir.

havaalanında canı istediği gibi yiyip içiyorsa, ne kadar hesap ödeyeceğini düşünmüyorsa o adam zengindir arkadaş.

iStock.com