Bir Şantiyede Yaşanabilecek En Dumur Olaylar

Zaman zaman şantiyelerde de enteresan olaylar yaşanabiliyor.
Bir Şantiyede Yaşanabilecek En Dumur Olaylar
iStock.com


- şantiyeyi keçi sürüsünün basması

- işçilerden birinin elinde bıçakla keçilerden birini yakalayıp " keseyim mi şefim? şurda bi ateş yakar çeviririz. " diye bir öneride bulunması ve bu konuda oldukça ciddi olması (çok açtı galiba)

- keçilerin çobanının atıyla bi hışım çıkıp gelmesi

- çobanın zenci olması, işçinin korkup keçiyi salması

bekçi ortadan kaybolur. nerdedir diye aranırken tam karşıdan forkliftle geldiği görülür.

forkliftle bakkala gitmiş pezeveng.

8. kattan asagi dusen kisinin hastanede "bende muhendis kafasi var,duserken altima straforlari aldim, hizimi kesti, ondan olmedim" demesi.

inşaat sahasına çok yakın bir kurumun güvenlikçisinin gelip herkesin adını soyadını ve görevini alırken işçilerden birinin kendini kürek operatörü olarak tanımlaması ve kayıtlara bu şekilde geçmesi.

olaydan sonra adamın adının operatör x olarak kalması da manidardır. patron bile operatör diyordu adama.

vincin yıkılması değildir tabii.

yıkılan vincin altında kalan adamın çıkınca "amına korum böyle vinççinin, dikkat etsene kasım ustaaa!!!" diye bağırması ve ayağa kalkıp işine devam etmesi dumurun son noktasıdır.

-baraj inşaatını sıfır iş kazasıyla tamamladık arkadaşlar. hayırlı uğurlu olsun.

- bir konu hakkında görüşmek üzere proje müdürünün bulunduğu konteynıra gitmek. sekreterin "kendisi şu an çok meşgul, kapısını kilitledi ve öğlene kadar rahatsız edilmek istemiyor" demesi. bir anlam veremeyip konteynırdan çıkarken proje müdürünün bulunduğu odanın penceresinin aralık kısmına gözün takılması ve proje müdürünün msn de chat yaparken aynı anda porno izleyebilecek kadar yoğun çalıştığını fark etmek.

- pazar günü sabahın yedisinde şantiye sahasının ortasında vardiyayı devredeceğin mühendise bilgi verirken tozun dumanın arasından şantiyeyle alakası olmayan bir adamın belirmesi. yaklaşıp "birader kerhane ne tarafta" demesi. "şu tarafta" diyerek adamı kandırmamız. adamın teşekkür edip tekrar tozun dumanın arasından uzaklaşarak kaybolması.

- mesai sonu arabayla şantiyeye girerken firma işçileri ve taşeron firma işçilerinden oluşan elli kişilik bir grubun demir çubuklarla birbirlerine girdiklerini görmek.

- proje müdürünün kontrol mühendisine tokat atması. kontrol mühendisinin yerden taş aldığı sırada araya işçilerin girip kavgayı yatıştırması.