Boşalmayı Bir Çeşit Yenik Düşme Olarak Gören Çin Öğretisi: Taocu Seks

Tarihi eski Çin'e kadar dayanan Taoist seks uygulamalarının amacı kişinin daha iyi bir sağlığa ulaşması. Bu sürecin sonunda da ölümsüzlüğe ulaşılacağına inanıyorlar.
Boşalmayı Bir Çeşit Yenik Düşme Olarak Gören Çin Öğretisi: Taocu Seks

zamanının büyük bir zamparası, uçanın kaçanın kendisinden kurtulmadığı anlaşılan tao kişisinin, deneyimlerini mezara götürmemek için yazdığı kitapla ortaya çıkmış öğretidir. 

tabi tao bunları gerçekten ilim olsun diye mi yazmıştır yoksa zamanın kadınlarına "aslında ben ilim irfan için çalışıyorum, aklınıza kötü birşey gelmesin" mesajını yollamak için mi bilinmez...ilginç teorileri vardır. 

erkek boşalmazsa, o spermlerin penisten geri dönüp beyine gideceği, böylece erkeği daha sağlıklı ve zihni açık yapacağı gibi iddiaları vardır. spermin böyle zihni açıcı bir etkisi olsaydı, bazı oral meraklıları atom mühendisi olurdu ki yoktur böyle bir durum. 

her şeye rağmen eğlenceli bir kitaptır. bir kere en azından sekste belirli bir seviyeyi tutturmuştur. haldur huldur git gel, boşal bitsin, kadın ne yaparsa yapsın dönemini çook erkenden kapatmış ve günümüz kadınına yüzyıllar öncesinden destek olmuştur. yaşasaydı birçok kadın onun için çin yollarına düşerdi zannımca..

ayrıca kitabındaki tarifler de buram buram tabiat kokar..kadının rahmini bir tarifi vardır ki evlere şenliktir..penisin vajinaya dahil olmasından sonra ilerlerken karşılaştığı bölümleri "yeşil vadi, bilmem ne yaylası,..." gibi isimlerle anlatır ki insan hayalinde bir vajinayı değil amazon ormanlarını canlandırır.. neticede eğlencelidir, okunmalıdır.

bu öğretiye göre, zevk denen şey boşalma değildir, birleşmedir.
boşalmak bir çeşit yenik düşmedir.
iki bedenin birleşmesidir önemli olan ve
bu ne kadar uzun sürerse, o kadar iyidir.

buna göre 2 ila 8 saat boyunca zevkten çıldırabilir ve çıldırtabilir
ya da kendi bildiğiniz gibi yapıp 15 dakika sonra patlayabilir
ve partnerinize, nasıl iyi miydim bari diye sorabilirsiniz.

trevanian, shibumi adlı kitabında, yöntemin ismini asla kullanmayarak, baş karakterlerine bunu uygulatmış, hatta daha da aşıp "önce kim karşısındakini boşaltırsa o kazanır" gibi bir oyun geliştirtmiştir. eh tabii, bütün derdi vücudunda gezen cam kırıklarını dışarı atmak olan şahıslar için pek anlaşılabilir bir şey değildir bu; ama uygulayabilen erkek de bir kadının vazgeçmek istemeyeceği türden bir partnerdir.

taocu gidip gelme teknikleri ile sevişmeye değişik bir boyut katan öğreti.

(1) düşmanın saflarını bozmaya çalışan
bir savaşçı gibi bir sağa, bir sola saldır.

(2) dereden karşıya geçen at gibi bir
aşağı bir yukarı sıçra dur.

(3) dalgalarla oynaşan martılar gibi bir
dal, bir çık.

(4) derin dalışları gıcıklayıcı sığ dalış
lar izlesin. bazan dibekte kalan pirinç
kırıntılarını kapmak için dalış yapan bir
kırlangıç kadar hızlı sığ dalışlar yap.

(5) ağır bir taş denize batarmışcasına
düzenli bir biçimde birbirini izleyen derin
ve sığ dalışlar yap.

(6) yılan kış uykusu için deliğine girer-
mişçesine yavaş yavaş gir.

(7) ürkmüş bir sıçan deliğine girermişçe-
sine hızla gir.

(8) şöyle bir süre dur, sonra kaçan tav
şanın üzerine atılan kartal gibi atıl.

(9) rüzgârı karşılayan koca bir yelkenli gibi şöyle bir yüksel sonra iyice gömül.

kitaplarda yazdığına göre erkeklerde boşalmayı geciktirmenin ötesinde boşalmamayı hedefleyen akım. hatta bir kitapta yazar bilmem kaç yıl boyunca sadece çocuk yapmak için önce deneme mahiyetinde bir defa (malum o kadar zaman boşalmayınca testisler kurumuş) sonra da eşini döllemek için bir daha olmak üzere toplamda 2 kere boşaldığını yazıyordu. 

ayrıca nefes teknikleri, meditasyon ve bolca egzersiz içermesiyle sırf boşalmayı geciktirmek için fazla emek isteyen şey. tek derdi bu olanlar seksologla daha zahmetsizce sonuca ulaşabilir. bir de partnerin aynı kafada ve teknikleri uygulamaya hevesli olması sanırım önemli.

nihai amacı ölümsüzlüğü elde etmekle ilgilidir.

inananların kullanabileceği bir çok ömür uzatma tekniği vardır. bunların temel ilkesi yaşam gücünü beslemektir. makrokozmos ile insan bedeni arasında tam bir uyum olduğu için, yaşam güçleri bedenin dokuz deliğinden girip çıkar; bu nedenle onları titizlikle gözetmek gerekir. taocular bedende zincifre tarlaları adı verilen üç bölüm ayırt eder: üst tarla beyinde, ikincisi kalbin yanında üçüncüsü ise göbek deliğinin altındadır.

bunların dışında ömrü uzatmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri de fang şung'dur. taocu teknik, yin yolu, beyni onarmak için tohumları geri çekmekten ibarettir, hayat enerjisinin dağılmasından kaçınmak. bu kendini tutma becerisi, soluğa karışan tohumun bedenin içinden dolaşmasını, daha doğru bir ifadeyle alt zincifre tarlasından kafadaki tarlaya kadar yükselip beyni yeniden canlandırmasını sağlar. bu ritüelde erkek cinsel organına, kadın ise kalbine yoğunlaşmalıdır. bu ölmeme yöntemidir.

jung ç'eng kung, onarmak ve yönetmek için özün gizemli dişiden alındığına inanarak bir yöntem daha geliştirdi. bu yöntem ilişki kurulan kadınların yaşam enerjisini yutmaktdır: hayatın kaynaklarından gelen bu enerji, hatırı sayılır ömür uzunluğu sağlıyordu.

Eğitim İçin Yurt Dışına Gideceklerin Kültür Şoku Yaşamaması Adına Bilmesi Gerekenler