Bunları Bizzat Uygulayıp 1 Yılda 23 Kg Veren Birinden: Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Kilo vermek isteyen biri ne yemeli? 85 kilodan 62 kiloya bunları uygulayarak düşen bir Sözlük yazarı anlatıyor.
Bunları Bizzat Uygulayıp 1 Yılda 23 Kg Veren Birinden: Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

her şeyden önce sabırlı olun, 5 yılda biriken kiloyu 5 günde 5 haftada veremezsiniz.
haftada 1 kg gider, bir yalan. diyete başladığınızda vücut tuttuğu suyu atar ve ilk haftadan 2-3 kg verebilirsiniz ancak süreç geçtikçe bu sayı inecek direnç kiloları oluşacaktır.tüm bunları göze alarak diyete hazırsanız diğer maddeleri konuşabiliriz.

1. aç kalın

türk toplumu için 'yemek' ne kadar önemlidir hepimiz biliyoruz. hasta olursun yedirirler hamile olana yedirirler misafir gelir yedirirler... boğazımıza düşkünüz bunu kabul edelim. ama vücudun enerjiye ihtiyacı olduğu kadar açlığa da ihtiyacı vardır. atıştırdığınız sürece, günde 4 öğün 5 öğün yediğiniz sürece vücudunuz büyük yağ kütlelerini yakmaz çünkü zaten vücuda giren hazır besin vardır. depoyu kullanmasına gerek kalmaz. kişisel tavsiyem if yapın. sabah 8 akşam 4 arası bi kahvaltı bi akşam yemeği rutini oluşturun.16 saat aç bırakın vücudu. *** tansiyon problemi olanlara kuruyemiş tavsiye edebilirim: 1 avuç bademin çözemeyeceği şey yok.

2. şeker tüketimi

şeker almakla gidip arabanın motor yağını içmek bence eşdeğer seviyede. ya ben şeker kullanmıyorum ki latte içiyorum diyorsanız bal gibi şeker kullanıyorsunuz. latte = süt = laktoz şekeri. içtiğiniz kahve filtre kahve, americano veya sade türk kahvesi değilse, üzgünüm şekere bağımlısınız. aynı şey meyve grubu için de geçerli: meyve = fruktoz şekeri. vücuda şeker girdiği sürece vücut ben depo yakayım demez. neden desin?

3. karbonhidrat

karbonhidrat depo besinidir. pilav ekmek makarna... karbonhidrat aldığınızda vücudunuz onu depolayıp basenlere karına gönderecektir. bizim amacımız zaten bunlardan kurtulmak. musluk açıkken altına bir kova koyup kovadaki suyu boşaltmaya çalışmak boş bir çabadır. önce musluğu kısın. karbonhidratı tamamen kesin gördüğünüz yerde kaçın demiyorum. temel besini karbonhidrat olan şeylerden uzak durun. azaltın kısın.

4. yağ kullanımı

zeytinyağı avokado fındık yağı ceviz yağı... sağlıklı yağlar... tüketin. cildiniz düzelecek, ağrılarınız düzelecek. günde 1 litre yağ için demiyorum. salatanıza zeytinyağı gezdirmekten korkmayın. ayçiçek ve margarin türevlerini gördüğünüz yerde kaçabilirsiniz.

5. su tüketimi

vücut yağı yaktıktan sonra idrar nefes ve ter yoluyla dışarı atar. nefes ve teri arttırmak için spor şart kardiyo şart ağırlık kaldırmak şart ama o diğer madde. su içmeniz gerekiyor ki idrar mekanizması çalışsın.

6. spor

hit kardiyo. nabız bir aşağı bir yukarı. nefes almaktan nefes nefese kalmaktan korkmayın -tabii kalp probleminiz yoksa-. ağırlık kaldırın. kas oranı arttıkça vücudun ihtiyacı olan oksijen artar dolayısıyla kas oranınız arttığında günlük kalori yakma hızınız (metabolizma dediğimiz şey) artacaktır.

7. g5 ems slimfit vs

hayatınızın bir kısmında bilinçsiz beslendiyseniz gazlı içecek fast food tüketiminiz fazlaysa sarkmalar çatlaklar selülitler normaldir. g5 uygulamasıyla bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. ancak beslenme ve spor olmadığı sürece bir güzellik merkezine bağış yapmaktan farksızdır.

8. vücudu şaşırtın

direnç kilolarında (8 ay 65 kiloda kaldım, sinirden ağladığımı bilirim :d) yani diyet sürecinizde kilonuz sabitlendiğinde vücudu şaşırtmanız lazım. şöyle anlatayım normalde rutinimizde olmayan diyete dahil olmayan besini tüketip vücuda 'şaka yaptııımmmm hehehhehehhe' diyip diyete devam edeceğiz. dikkatli olmakta fayda var. (65 kilodan sonra 64'ü görmeme sebep olan hamlem 2 dilim pizza yemekti.)

9. kendinizi sevin

kilo vermek (verememek) nedir? en iyi bilenlerdenim. 3-4 kilo verip alışverişe çıkmak ve yine bir kez daha hiçbir şey alamadan dönmek nedir bilirim. aynalardan vitrin yansımalarından kocaman cam mağazalardan kaçmak nedir bilirim. senelerce kuaförde sandalyeyi en alt ayarda kullandım. belimi görmemek için. kendinize küsmeyin. geçmiş geçmiştir. yarın hala sizin ellerinizde. 1 senedir bilinçli yaşıyorum, 3 sene önce aldığım elbiseye 3 sene sonunda girdim. tüm süreç, başım döne döne spor salonundan çıktığım tüm günler, ilk zamanlar açlıktan midemin ağrıdığı tüm geceler buna değerdi.

ekleme: 1 senelik değişim görselim

herkese başarılar.

85 kg -> 62 kg bel ölçüsü 84-> 66 cm