Çiftlik Balığı ile Deniz Balığını Ayırt Edebilmek Mümkün mü?

Çiftlik balığı ile deniz balığı arasındaki farkları görüntüden veya tattan anlayabilmek mümkün mü?
Çiftlik Balığı ile Deniz Balığını Ayırt Edebilmek Mümkün mü?

çiftlik balığı ile deniz balığını ayıramazsınız, o işler yalan. çok kötü bir çiftlik üretim balığı yersen tadından ayırabilirsin ancak. 

yok, yanaklar kırmızı oluyormuş; yok, sırtı kara oluyormuş; o işleri geçiniz. kırmızı yanak dediğin hasattan 3 ay önce karides katkılı yem ile halledilir, hatta ufak bir işletme ise havuç ile bile olur. sırtı kara olma olayı da eskiden boyasız ağlar kullanılıyordu ve balık strese girip kararıyordu, artık öyle bir durum yok; herkes boyalı ağ kullanıyor. dolayısıyla öyle doğa parlar, üretim parlamaz durumu da yok.

sadece düz mantık bir öneri sunabilirim size. tezgaha baktınız, tüm balıklar aynı boyutta ve size bunlar "doğa balığı" abi diyorlarsa, "s*ktir git lan" diyebilirsiniz. çoğu zaman tutar; aynı boy balık ancak aynı strafordan çıkar, bunu unutmayın.


bir de son kıyak: bulduğunuz zaman deforme balık alın ve yiyin; daha yağlı, daha lezzetli olur. deforme balık demek fiziksel bozukluğu olan balık demektir. yani kafa karşıya bakacağına yukarı bakar ya da kuyruk yukarı veya aşağı bakar. lateral çizgi kesik veya dalgalı olur, solungaç kapaklarından en az birisi eksik olur. insan sağlığına zararı yoktur, faydası da yoktur; sadece engelli bir bireydir o flora içerisinde, o kadar. neden lezzetli derseniz de bu arkadaşlar daha yağlı olur, bu yüzden lezzetlidir.

çiftlik balığı yiyin arkadaşlar, içiniz rahat olsun.