Cinsel İsteği Artıran Ancak Ölümcül Olabilen Bir Afrodizyak: Spanish Fly

Spanish Fly (İspanyol Sineği), bir böceğin kurutulup alkol içinde eritilmesiyle elde edilen bir tür afrodizyak.
Cinsel İsteği Artıran Ancak Ölümcül Olabilen Bir Afrodizyak: Spanish Fly

spanish fly'ın (ispanyol sineği) aslı kın kanatlılardan yeşil renkli bir cins böcektir. diğer adı cantharides, türkçesi kantarit böceğidir. bu böcek kendisini tehlikede hissettiğinde bir cins zehir salgılar, değdiği yerde kızarıklık ve yanma yaratır.

böceğin kurutulup toz haline getirilmesinden sonra alkol içinde eritilmesi ile güçlü bir afrodizyak olan tentür kantarit, yani piyasada bilinen adıyla spanish fly elde edilir. tentür kantarit, üriner sistemi yani idrar yollarını etkileyerek ve hassas hale getirerek cinsel yönden aşırı uyarılmaya neden olur ve cinsel arzuyu yükseltir. erkeklerde uzun süren ereksiyon sağlar, kadınlarda aşırı cinsel ilişkiye girme arzusu yaratır.

ancak madde bir tür zehir olmasından dolayı, kullanıldığında böbreklerde, idrar yollarında ve cinsel organlarda tahriş ve tahribata yol açabilir. biraz fazla kullanılsa dahi tahrişlere, kanamaya ve böbrek iflasına neden olarak ölüme gidecek derecede tehlikeli olmaktadır. böbrek ve üriner sistemi rahatsızlığı olanlarda az miktarda dahi kullanılmaması gerekir.

spanish fly'ın (ispanyol sineği) sizi öldürmesi için, 10 ila 65 miligram arasında bir dozun yeterli olduğu söyleniyor. yan etkileri arasında düşük, nöbetler, kan pıhtılaşması ve ani ölüm bulunmaktadır. 

bununla birlikte, ispanyol sineği hakkındaki bilgiler, erkeklerin özgüvenine bu kadar zarar veren bir rahatsızlığı tedavi etmek için hiç bitmeyen arayışın bir parçası olmuştur ve çin tıbbında 2.000 yıl öncesine kadar kullanıldığına dair raporlar vardır.

efsaneye göre augustus caesar'ın eşi imparatoriçe livia, misafirlerini daha sonra şantaj yapmak amacıyla uygunsuz davranışlara teşvik etmek için gizlice ispanyol sineği ile beslerdi. marquis de sade, 18. yüzyıldaki bir seks partisi sırasında, tutkularını ateşlemek için iki fahişeye kantaridinli tatlılar yedirmiş.

ispanyol sineği ürünlerini internetten satın almak isteyenler uyarılmalıdır. kimyasal bileşen toksiktir. ispanyol sineği olarak pazarlanan ürünlerin genellikle böcekle veya kantaridinle hiçbir ilgisi yoktur.

uzun lafın kısası; 100 tl'ye 5 kavanoz bal alın daha hayırlı zannımca.