Cinsiyetsiz Bir Uzaylıya Benzemek İçin 110 Kez Ameliyat Olan Makyöz: Vinny Ohh

ABD'nin Los Angeles kentinde yaşayan makyöz Vinny Ohh, inanılmaz bir değişim geçirmiş.
Cinsiyetsiz Bir Uzaylıya Benzemek İçin 110 Kez Ameliyat Olan Makyöz: Vinny Ohh


vinny ohh isminde 22 yaşındaki amerikalı makyöz, cinsiyetsiz bir uzaylıya benzeyebilmek için 17 yaşından itibaren 50.000 dolar harcayıp 110 kez ameliyat geçirmiştir.


ohh, kendisini erkek veya kadın olarak tanımlamıyor. ayrıca estetik ameliyatları durmuş değil. makyözlük dışında modellik de yapan ohh, cinsel organını ve meme uçlarını aldırdıktan sonra göbek deliğini kapattıracak.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on


haber

ulan elin uzaylısı dünyalıya benzemek için uğraşır milletin derdine bak. hayır sanki uzaylı mı gördün de benzemeye çalışıyorsun.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on

o kadar ameliyat olup da kerimcan durmaz'a benzemesi ilginç.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on

bu sahsin gecirdigi operasyonlari, zihinselliginin ve duygusal durumunun bir parcasi olarak yorumlamak gerek. bir insan neden uzayliya benzemek ister. bunun herhangi bir objeyi/nesneyi idealize etmekten, model almaktan cok daha baska anlamlari olsa gerek. uzayli olmak; insanlara, topluma, dunyaya, en cok da kendine yabanci olma arzusu bilindisi bir motivasyon olarak gorulebilir.

gecirdigi bu operasyonlari, 17 yasindaki bir adolesanin kimlik arayisinin bir parcasi olarak da nitelendirebiliriz. nitekim, su anda da 22 yasinda imis. yani hala bir adolesandan bahsediyoruz. belki de hicbir seye benzeyene kadar, hicbiri olana kadar, bir hic olana kadar surdurecek bu eylemi.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on


yargilamadan once, icinde bulundugu aileyi, anne ve babayla (eger varsa) kurdugu iliskiyi bir incelemek gerek. benzer durum aslinda x'e benzemeye calisan (barbie'ye, kardashian'a) tum adolesanlar icin de gecerli. kimliginden, varligindan nasil bir rahatsizlik duyuyor ki bambaska bir kimlige burunmek istiyor? birey olma sorumlulugu mu agir geliyor, ailenin cocuk uzerinde kurdugu agir bir baski/beklenti mi var? bir istismar/ihmal yasantisi mi var? birilerinden/bir seylerden intikam almak mi isiyor? bu cocuk neyi kompanse etmeye calisiyor?

bu sorulara yanit alindigi olcude aciklanabilecek bir durum. benzer arayislarin ergenlik donemine denk gelmesi tesaduf olmamali. uygun zaman ve sekilde mudahale edilirse ilerleyen yillarda kuvvetle muhtemel yasayacagi kisilik bozuklugunun da onune gecilmis olur ama su saatten sonra artik cok gecmis gibi geliyor. yitip giden onlarca cocuktan/ergenden biri olmus bile.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on

pozitif motivasyondaki kozmik dostlarımızın bizleri telepatik olarak etkileyip, filmlerle, fikirlerle insanlığı ileriye götürmek istediklerine inanıyorum.
fakat bu adamı bir uzaylı kardeşimiz ağır trollemiş.

A post shared by Vinny Ohh (@vinnyohh) on

Vinny'nin aynı zamanda makyaj videoları yüklediği bir Youtube kanalı da var.