Çok Daha İyi Bir Seks Performansı İçin Erkeklere Öneriler

Erkeklerin seks konusunda performanslarını çok daha üst seviyelere çıkarmanın kolay yolları.
Çok Daha İyi Bir Seks Performansı İçin Erkeklere Öneriler
iStock


öncelikle özellikle şehir yaşamı süren erkeklerde stres, sağlıksız koşullar vs sebebi ile ereksiyon problemi çok sık yaşanmakta. sadece metrobüsle seyahat ettiğiniz için bile ereksiyon problemi yaşayabilirsiniz. neticede ereksiyon stres faktöründen çok fazla etkilenen bir sorun. şu an şehirde yaşamını süren erkeklerin %40'ı en azından 1 kere bile olsa ereksiyon problemi yaşamış. %30'a yakınında da kronik ereksiyon varmış.

bir kere efenim benim cinsel performans konusunda saplantılı bir takıntım var. sekse düşkünüm tabii ama konu sadece seks değil benim için. vücudumun testosteron seviyesi ve nitrik oksit seviyesini yüksek tutmak resmen hayatımın bir amacı oldu artık. bunu birtakım problemler yaşamaya başlamadan önce yapın derim. ben 20'li yaşlarımdan beri buna dikkat ediyorum. ve psikolojik sağlığımı, günlük hayattaki aktif ve baskın rolümüde buna bağlıyorum. 

bunun için yaptığım rutinlerimi söyleyeyim

- efendim öncelikle vücut geliştirmek gerçekten çok etkili. ve yıllardır bu spor ile meşgulüm. ağır kilo kaldırmanın testosteron seviyeleri üzerindeki etkisi malum... bunun için yüzlerce makale mevcut. fakat atlanılan bir nokta var. vücut kas oranınız arttıkça kalbiniz ve damarlarınız vücudunuza yetmemeye başlar. çoğu steroid kullanan vücutçunun kalp yetmezliği ve kalp krizi yaşamasının sebebi budur. bunun önüne geçmek için kardiyo yapmanız gerekir. yalnız ağırlık kaldırarak cinsel performansınızı arttırmaz aksine düşürürsünüz. zira kalp yetmezliği demek aynı zamanda ereksiyon problemi demektir. zira ereksiyon kalp damar sistemi ile ortak çalışır. eğer kalp yetmezliğiniz varsa ereksiyon probleminizde olacaktır. yani yalnız vücut geliştirerek olmaz bu iş, düzenli kardiyo yapmanız şart.

- kardiyo ile nitrik oksit ve takviyelere değineyim. şimdi efenim malumunuz ereksiyon denen olay penisin süngersi tabakasının içine kan dolması ile gerçekleşen bi süreç. bunun içinde hem iyi bir kalp hemde iyi bir damar geçirgenliği gerekli. damar geçirgenliği ise kolesterol seviyenizin düşüklüğüne bakar. kolesterol yüksekliği damar geçirgenliğini azaltır. doku beslenmeniz bozulur ve damar geçirgenliğiniz düşer. bu bile başlı başına ereksiyon problemi yaşamanıza sebep olur. ama en önemli damar geçirgenliği faktörü nitrik oksittir. nitrik oksit bir gazdır ve ereksiyon ile çok yakın ilişki içerisindedir. araştırmalara göre nikrik oksit seviyesinin düşüklüğü ile ereksiyon problemi arasında doğru bir orantı olduğu gösterilmiştir. bu sebeptendir ki yıllardır nitrik oksit sentezleyecek faktörlere önem verdim. bunun için en güzel 2 önerimden birisi arjinin aminoasiti. nitrik oksit doğrudan arjinin aminoasitinden sentezlenir. ve arjinin suplement şeklinde satılır. etkili bir marka alırsanız eğer gece ereksiyonları hemen başlar. düzenli bir kullanımda kollarınızdaki damarların bile belirginleştiğini göreceksiniz. zira aldığınız argininler nitrik oksit sentezini arttırıp damar çapını hem artmasına hemde damar geçirgenliği ve ereksiyon sürecinin başlamasına sebep olacaktır. ikinci önerim ise yüksek proteinli besin tüketmeniz. bunu diğer maddede irdeleyeceğim.

- kesinlikle yüksek proteinli bi diyet ile ömrünüzü geçirin. özellikle erkekseniz buna çok dikkat etmeniz gerekir. ben kendim üzerinde yaptığım analizi aktarayım: spor ile beraber definasyon dönemimde günde yaklaşık 1,3 kg et, tavuk, balık tüketiyorum. 200 gram kadarda pirinç ya da makarnadan şeker alıyorum. bir miktarda meyve tüketiyorum. bu dönemde sadece yüz kızarmalarım ve ereksiyon değil, kızışmış bir boğa gibi dolaşıyorum. bir kadının kokusunu bile kilometrelerce öteden alabilirsiniz(abart, kim nerden bilecek). eğer seks yapabileceğiniz bir partneriniz yok ise böyle bir şeye girişmeyin. sapıklaşıyorsunuz. benden söylemesi. ayrıca sinirliliğe değinmeyeceğim bile. bir de bu diyetin tam tersini uyguladığım dönemimi paylaşayım, bu dönemimde bulk dönemim oluyor. günlük ortalama 500-600 gram et, tavuk, balık + 1 kilo civarı şeker(pirinç-makarna). bu dönemimde ise libido olarak yerlerde oluyorum. seks ve kadınlar önemini yitirmeye başlıyor(tabii ki yine yükseksiniz ama definasyon diyeti kadar değil). definasyonla aradaki farkı bariz bir şekilde hissediyorsunuz. hele hele gününü simitle, börekle, dolmayla geçiren bir erkeği düşünemiyorum. uzun vadede cinsel performansınızı çok zedelersiniz. burada bir ekleme yapayım. bu söylediklerime yıllarca dikkat etmeniz gerekir. neticede ilaç değil bu. hemen yarın 1 kilo et yiyince herşey yoluna girmeyecek, bunuda bilin.

- neyse gelelim esansiyel yağların ve baharatların önemine. öncelikle tavuk yağ konusunda çok kıt bir besin. sürekli tavuk tüketmenizi önermiyorum. esansiyel yağ için en iyi kaynak balık. ikincisi ise et. bu ikisi inanılmaz derece etkili oluyor. bir ara parayı bol buldum ve her gün sadece et ve balık tüketmeye başlamıştım. bırakın libidonuzu, yüzünüzün rengi kızarıyor, ten renginiz bile değişiyor. vücut çalışıyorsanız kas lifi görüntünüzü bile etkiliyor. balığın etkisini ben dünya şampiyonu phill heath'dan öğrenmiştim. balıktaki yağların doku üzerinde çok ilginç bir etkisi olduğuna inanıyormuş ve diyetlerinde ağırlıklı olarak balık kullanıyormuş. formunu da buna borçluymuş. daha sonra birkaç vücut geliştirmecinin de aynı taktiği izlediğini fark ettim. bir süre sadece balık et şeklinde beslendiğimde aynı etkiyi bende görmeye başladım. tabii bu etkiyi alabilmeniz için minimum 5-6 ay bu diyeti uygulamanız lazım. bu süreçte libidonuz mu? eheeheehe. ölü adam bile dirilir... sevişmeleriniz romantizmden hardcore sekse evrilebiliyor. bilginiz olsun. ve bu et ve balıktaki uyarıcı yağ ve kolesterollerle alakalı bir durum. tavukta aynı durum söz konusu değil. bilginiz olsun. ama performans arttırmak istiyorsanız kesinlikle balık ve et derim.

- baharat ve keçiboynuzu gibi çeşitli bitkisel kaynaklara değineyim. efenim bazı bitkisel kaynakların yapısındaki flavonoid karotenoid ve benzeri maddeler çeşitli uyarıcı etkilere sahiptir. mesela papatya çayının uyutucu etkisi gibi... aynı şekilde keçiboynuzu pekmezi, baharatlar vs de ölmüş bir kuşu uyandırıcı etkiye sahiptir. o sebeple hayvansal gıdalarıma muhakkak baharat koyuyorum. ve gün içinde muhakkak keçiboynuzu pekmezi gibi çeşitli erkeklik hormonlarının sentezlerini artıracak uyarıcı besinler alıyorum. bununla beraber çinkoyu da öneririm. c vitamini ile çinko takviyesi ve b kompleks vitaminlerinin birlikte alımı da testosteron seviyenizi muazzam bir şekilde arttıracaktır. ve testosteronun östrojene dönüşümünü de engelleyecektir. bunlar benim yıllardır başvurduğum yollar. ara sıra değiştirip multivitaminlere geçiş yaparım. pharmatonun da iyi etkisini gördüm.

- veeee gelelim en önemli faktöre. cinselliğin en çok etkilendiği faktör tabii ki psikolojidir. mutlu olmaya çalışın efendim. iyi bir performans için stresi düşük, sağlıklı bir psikoloji gerekir. aynı şekilde düzenli seks.. ergenlikten itibaren mastürbasyonla bile olsa kendinizi düzenli bir şekilde uyarmanız gerekir. zira düzenli bir şekilde uyarılmayan bir vücut ileride uyaranlara tepki vermeyecektir. bu da cinsel işlev bozukluklarının temelini oluşturur. bir erkek için ideal mastürbasyon süresi 2-3 günde 1 olmalı. seks partneriniz varsa da 2-3 günde 1 seks yapın. farklı şeyler denemeye de açık olun... fantastik dünyalar uyarılımı arttırır. beyninize uyarılmayı öğretin..

yatakta yapılması/yapılmaması gerekenler, dokunuşlar vs. vs. bunların biraz içgüdüsel olduğuna inanıyorum. ve karakteristik olduğunu düşünüyorum. o sebeple siz moleküllerinize dikkat edin, içgüdüleriniz zaten kendi yolunu bulacaktır. ve karşı tarafı düşünmeyi asla ihmal etmeyin.

Diğerlerine Kıyasla Türklerin İngilizce Konusundaki Endişesi Yersiz mi?