"Come to Beşiktaş"ı Uluslararası Düzeye Taşımak İsteyen Beşiktaş'ın Yeni Tanıtım Filmi

Geçtiğimiz yaz "Come to Beşiktaş" sloganıyla adından oldukça söz ettiren Beşiktaş, bu sloganı dünyaya açmaya hazırlanıyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Çin ile bir anlaşma yaptıklarını belirten Orman, Beşiktaş'ın maçlarının artık Çin'de de yayınlanacağını belirtti.

Beşiktaş'ın taraftar sayısının 100 milyona ulaşmasını istediğini belirten Orman'ın basın toplantısında geçtiğimiz yaz büyük ses getiren "Come to Beşiktaş" sloganının dünyaya açılacağını gösteren bir de video yayınlandı.

İşte Beşiktaş'ın yeni reklam filmi: Come to Beşiktaş, whoever you are

Tanıtım filmine Ekşi Sözlük'ten gelen tepkiler ise şöyle

geçtiğimiz hafta antalya'da düzenlenen tsyd toplantısında bunun haberini vermişti fikret orman. amaç "come to beşiktaş" stratejisini devam ettirerek dünya çapında beşiktaş'ın tanınırlığını artırmak ve yeni taraftarlar kazanmak. hedef ise ortadoğu, orta asya ve uzak doğu'daki müslüman nüfus.

yukarıdaki amaçlar göz önüne alındığında mevlana'nın sözünün kullanılması bir pazarlamacı gözüyle bakıldığı zaman çok yerinde bir hareket olmuş. zaten söz de "come to beşiktaş" stratejisi ile bire bir örtüşüyor.

futbol fanatikliğinden sıyrılarak bir pazarlamacı olarak söylersem ayakta alkışlanacak bir strateji.

bir fenerbahçe taraftarı olarak benim bile tüylerimi diken diken etmeye yettiyse, beşiktaşlı arkadaşları tahmin edemiyorum. bir futbol kulübü için fazlasıyla kaliteli, vizyon kokan bir tanıtım olmuş.

bundan 3-4 sene öncesine kadar kulüplerin reklam vizyonu, bir tane sempatik yıldız yabancıyı çıkarıp "merhaba ben x, ben de zattiri kart kullanıyorum" dedirtmekti. yani kulübün tırt bi ürününü pazarlama üzerine kuruluydu. son birkaç senedir beşiktaş (candaş tolga ışık pay sahibi sanırım) tırt bir ürünü değil, komple kulübü pazarlıyor mantıklı bir hamleyle.

reklam çok başarılı olmuş. dedikleri gibi ortadoğu ve asya'da tv kanallarında yayınlanacaksa ve bu konseptte tanıtımlar devam edecekse büyük bir taraftar kitlesinin sempatisini kazanırlar.

darısı başımıza.
not: ulu elmander spor.

bir kaç gün önce fikret orman basın toplantısında “come to besiktas” kampanyasından daha fazla ses getirecek bir proje geliştirdiklerini açıklamıştı. bu proje ile yurt dışında, özellikle doğu ülkelerinde reklam ve tanıtım yapılacağına dikkat çekmişti.

bence, videolar amatör gibi gözükse bile, global futbolda reklam ve pr çalışmalarının çok çok önemli olduğu şu dönemde, beşiktaşın bu çalışması takdir edilesi. en azından bi yerden başlamak gerekiyordu. dünyaca ünlü zengin kulüpler pr çalışmalarına, sosyal medya kampanyalarına milyonlar harcıyorlar.

çokça eleştiri de alsa doğru yoldalar, güzel şeyler yapıyorlar, hem ülkemiz hem de kulüp için.