Cristiano Ronaldo'nun United ve Ten Hag Hakkındaki Zehir Zemberek Açıklamaları

Manchester United'da kariyerinin en kötü zamanlarını geçiren Cristiano Ronaldo'nun, The Sun gazetesinden Piers Morgan'a verdiği röportaj, futbol dünyasına bomba gibi düştü desek yeridir.
Cristiano Ronaldo'nun United ve Ten Hag Hakkındaki Zehir Zemberek Açıklamaları


Cristiano Ronaldo'nun, The Sun'a verdiği röportajdan öne çıkanlar

“United'ı, taraftarları seviyorum. Onlar her zaman bana destek oldular. Erik ten Hag’a saygı duymuyorum çünkü bana saygı göstermiyor. Bana saygın yoksa, ben de sana asla saygı göstermem.”

“Rooney’nin beni neden ağır şekilde eleştirdiğini bilmiyorum. O emekli oldu, ben ise hala en üst seviyede oynuyorum. Muhtemelen bu yüzdendir. Bir doğruyu ise dile getirmeyeceğim, o doğru ise; ondan daha iyi göründüğüm.”

“Evet, Manchester United beni ayrılmaya zorluyor. Sadece teknik direktör değil, kulüpteki 2-3 kişi de buna dahil. İhanete uğradığımı hissediyorum.”

“Sir Alex Ferguson gittiğinden beri United'da hiçbir şey değişmedi, gelişmedi kulüp. Buraya dönmeye karar verdiğimde sadece kalbimin sesini dinledim. Ferguson bana City'e gitmen imkansız dedi. Tamam patron dedim ve önüme baktım.”

(Ralf Rangnick için) “Teknik direktör değilsen neden Manchester United’ın başına geçiyorsun? Daha önce adını bile duymamıştım.”

“Picasso'nun dediği gibi, yeniden inşa etmek için önce yok etmelisin. United buna benimle başlarsa, benim için sorun değil. Bu büyüklükte bir kulüp zirvede olmalı ama durum böyle değil, mazeret söz konusu olamaz.”

Ronaldo'nun açıklamalarına Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar

manchester city'e gitseydi; de bruyne, ilkay, foden gibi adamlarla beraber her maç kim daha çok gol asist yarışına girecekti. gitti, vefa ayağına united gibi son yılların en kaotik takımına imza attı. united kusura bakmasın ama onu almak için her yolu denedi ve bugün gelinen noktada adamın kariyer bitişini çöpe attılar. geçen yıl vasat takımı tek başına cl'de üst tura çıkardı, unutulmamalı.

kendisinin yaptığı en büyük hata daha üst düzey bir takım seçmek yerine manchester united gibi vasat oğlu vasat bir takımı seçmesidir. tarih bir yere kadar hem kadro, hem yönetimi, hem de hoca tercihleriyle vasat bir takımdır united.

bak messi'ye; gittiği takımın ilk 11'inden 8 oyuncuyu çıkar, yedeklerle değiştir, yine puan farkıyla liglerini alır. öyle bir takıma giderek kariyer finish'ini garanti altına aldı.

egosu yüzünden bitik olduğunu kabul edemediği için sosyal medya gücünü kullanarak ona buna saldırıyor. wayne rooney'i bel altından vurması utanç verici. sanki çok iyi durumda da hoca oynatmıyormuş gibi konuşuyor. keşke sahada ne derece kötü olduğunu görebilse de biraz öz eleştiri yapabilse.

2006'dan beri büyük hayranıyım. manu hayranlığımı başlatan isimdi kendisi. hatta ve hatta premier lig'i sevdiren de oydu bana. aynı zamanda bir real destekçisi olarak orada geçirdiği yıllar da beni çok mutlu etmişti. ancak özellikle juve seçimi ile başlayan süreçte, üst üste yanlış kararlar verdi. geçtiğimiz yıl döndüğünde çok sevinmiştim ve efsane bir kariyer sonu olmasını bekliyordum ama bu sezon yaptıklarıyla tüm manu kariyerini çöpe attı. büyük hayal kırıklığı yarattı tutumu. bunu winnerlığa ve hırsa bağlayıp ronaldo'ya hak verenler olduğunu görüyorum. hatta ten hag beceriksiz vs diyenleri de. 

bu sezon ten hag kendini her geçen gün kanıtlıyor bence, ronaldo'yu oynatmadan aldığı sonuçlar da ortada. ronaldo performans verebiliyor olsa, bugün söyledikleri daha fazla destek toplardı. ancak dününüz çok önem arz etmiyor bugün tabela yapamayınca. bunun üstüne bir de takıma olumsuz enerji yayma ve sahadaki eforsuz oyunu ekleyince savunulacak yanı kalmıyor. şu röportajla resmen tüy dikmiş sezon boyu yaptıklarının üstüne. mls dışında bir seçenek göremiyorum artık kendisi için. hiç sevmediğim adam zlatan bile daha karakterli ve olgun çıktı. çok üzdün be idol, olmasaydı sonumuz böyle...