Daha Parlak ve Gergin Bir Yüz Sağlayan Pahalı Gençlik Aşısı: Paris Işıltısı

Orijinal adı NCTF® 135 HA, pazarlama adı ise Paris ışıltısı olan bu mezoterapi uygulaması, ciltteki kırışıklıkları giderip daha parlak bir görünüm sağlıyor.
Daha Parlak ve Gergin Bir Yüz Sağlayan Pahalı Gençlik Aşısı: Paris Işıltısı

son zamanlarda popüler olmuş gençlik aşısının hasıdır paris ışıltısı. tabii ki ana madde yine hyalüronik asit ama bunda ek olarak 58 madde daha var.

asıl ismi nctf 135 ha. pazarlama ismi paris ışıltısı. isminin hakkını veriyor mu, veriyor. gerçekten yüze ışıltı, gençlik katıyor ve ince kırışıklıkları gideriyor.

derinin dermis tabakasına, özel mezoterapi iğne uçlarıyla uygulanır. uygulanan iğne ucu kalınlığı 32g. göz altı ve göz kapağına uygulanması için özel geliştirilen nanosoft denen iğne uçları mevcuttur.

3 seans şeklinde, 3 haftada bir olacak şekilde planlanır. gerek olması halinde ayda bir, 2 seans daha uygulanabilir. ama maksimum etkiye 3 dozda ulaşılır.

içindeki maddelerden dolayı cilt gerginleşir, ince kırışıklıklar kaybolur, parlak ışıltılı bir görünüm sağlar. göz altı morluklarında da en etkili uygulamalardan biridir. göz altı morluklarına etkisi çok iyi seviyededir. aynı zamanda boyun gerginliği, sarkmaları için de uygulanan bir işem.


ne kadar ince iğne ucu kullanılsa da yüze uygulanan 80-100 enjeksiyon, bölgesine göre ağrı vermektedir. işlem öncesi uyuşturma yapılmaz, dezenfeksiyon uygulanır. dermis içinde küçük küçük papülcükler oluşturulacak şekilde uygulanır. bu papüller 4-6 saate kendiliğinden kaybolur.

uygulandıktan 10 gün sonra tam etki görülür. ilk seans uygulamasından sonra ciltte bir parıltı görülür ama tatmin etmez sizi. ikinci seansta cildin pürüzsüzleştiği, parıltının arttığı, morlukların geçmeye başladığı görülür. son seans, 3. seanstan sonra ise ince kırışıklıklarda gözle görülür bir düzelme olduğu, morlukların gittiği, cildin gerilip pürüzsüzleştiği, lekelerin bir miktar silindiği görülür. sizi görenler 'sen de bir değişiklik var ama ney?' sorusunu sorarlar. en güzel cilt bakım uygulamasıdır.

ingiltere'de kliniklerde altın standart uygulamadır. dolgu da yaptırsan botoks da yaptırsan ilk önce nctf 135 ha uygulanır. böylece istenen genç görünüme daha kolay ulaşılır. ülkemizde ise fiyatının yüksekliğinden dolayı sadece belli kesimler tercih etmekte ve genelde daha uygun fiyatlı gençlik aşısı uygulanmaktadır. aynı etki daha uzun süre de ve daha kombine tedaviyle alınmaktadır.

flakon içinde 3 ml ilaç çıkmakta. bazı klinikler sf ile sulandırıp miktarını arttırıp daha geniş alana uygulamakta lakin etkinliğini düşündürmekte maliyetini azaltmakta. ben dmae + organik silikon ile karıştırıp cilt gerginliği etkisini arttırarak daha güzel sonuçlar almaktayım.

maliyeti yüksektir. magazin kesiminin en çok yaptırdığı uygulamadır. şehrine ve kliniğine göre farklı fiyatları mevcuttur.