Depremde Kolonları Kesilen Bloklarının Yıkılıp, Diğerlerinin Ayakta Kaldığı Penta Park Sitesi

Kolonların, binaların altındaki dükkanlara denk gelen kısımlarının kesilmesi her depremde olduğu gibi 6 Şubat depremlerinde de büyük faciaya neden oldu. İşte çarpıcı bir örneği.
Depremde Kolonları Kesilen Bloklarının Yıkılıp, Diğerlerinin Ayakta Kaldığı Penta Park Sitesi

aşağıda anlatacaklarım haber niteliği taşıyan, haber içinde haber barındıran, haber kanallarına ve bütün medyaya taşınması gereken büyük bir katliamdır. yaptığı binalar yerle bir olan müteahhitlerin yakalandığı gibi, aşağıda anlatacağım binaların kolonlarını kesenlerin ve kestirenlerin de çabucak yakalanması gerekiyor. simay atlı'ya, annesine ve birçok insanımıza mezar olan, kahramanmaraş' da yer alan penta park sitesi'nde felaket göz göre göre, bağıra bağıra geldi.

size önce siteyi göstereyim

kahramanmaraş'ın onikişubat ilçesinde, şehit abdullah çavuş mahallesi, alparslan türkeş bulvarı üzerinde bulunan penta park sitesi.


bu sitede yan yana 5 blok var. 6 şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde bu 5 bloktan üçü ayakta kalırken diğer ikisi yerle bir oluyor. bu iki blokta toplam kaç kişinin yaşamını yitirdiği henüz bilinmiyor.

1. ve 3. blok yerle bir olurken diğer blokların hiçbiri yıkılmıyor.

skandal şurada

yerle bir olan bu iki bloğun bir ortak özelliği var: altlarında banka şubelerinin yer alması ve bu banka şubelerinin zamanında o dükkanları kendi kullanımlarına göre dizayn ederken yasak olduğunu bile bile, suç olduğunu bile bile bazı kolonları kesmeleri, hatta bu sebeple mahkemelik olmaları.

altında iş bankası olan çöken 1. bloğun görüntüsü


altında ziraat bankası ve halkbank olan çöken 3. bloğun görüntüsü


ortadaki 2. blok ve diğer bloklar kolonları kesilmediği için yıkılmıyor. yerle bir olan bu iki blokta kanuna ve mevzuata aykırı değişiklikler yaparak kolonları kesenler ve kestirenler burada hayatını kaybeden insanların katilleridir! derhal yakalanmalıdır!


depremden hemen sonra yaşananları ve çalışmaları gösteren fotoğraflar ve videolar twitter'da mevcut. simay'ın ablasının twitter hesabı:


gidenler gitti, geride kalanlar ise mahvoldu. bense bu satırları yazarken kahroluyorum. peki şimdi bunun hesabı kime, nasıl sorulacak?