Doğru Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı dişler ve güzel bir gülüş isteyenlerin bu tekniği bir an önce hayatına katması lazım.
Doğru Diş Fırçalama Tekniği Nasıl Olmalıdır?
iStock


son 1 aydır yeni bir diş fırçalama düzenine geçtim; dişlerimi üst ve alt olarak ayrı ayrı fırçalıyorum. fırçayı dişlerime çok bastırmıyorum. fırçayı dairesel veya yukarıdan aşağı kullanıyorum. üst ve alt dişler için ayrı ayrı fırçalama yaptığımı belirtmiştim. 

üst ve alt diş gruplarını 3 bölgeye ayırıyorum. yan (sağ ve sol) dişler, orta kesici dişler. her grup dişi 30 saniye kadar fırçalıyorum. aynı uygulamayı dişlerin iç kısımları ve üst bölgeleri için de yapıyorum. 

1 ay içinde dişlerimde fark edilir bir beyazlama oldu. diş etlerimin dibindeki sarartılar gitti. bu elde ettiğim sonuçta, kullandığım ipana expert ve listerine ağız suyunun ne derece etkisi var emin değilim. belki uyguladığım fırçalama tekniği ve kullandığım diş bakım ürünleri beraber iyi sonuç elde etmemi sağlamış olabilir. neticede dişlerim pürüzsüz bir hal aldı.

ekleme: viral reklam yapmıyorum. ipana expert ve listerine bana doğum günü hediyesi olarak gelmişti :) geçen hafta migros'larda ağız bakım ürünlerinde indirim vardı. kampanyadan 4 kutu sensodyne onarım aldım. ipana bitince sensodyn'i deneyeceğim.

Bu içerik de ilginizi çekebilir