Dönünce Sizi Aylarca TBT'siz Bırakmayacak Muhteşem Tatil Yerleri

Olips aracılığı ile
Gidilen tatillerde kalınan günden fazla fotoğraf çekilince haliyle TBT de kaçınılmaz oluyor. İşte size muhteşem TBT fotoğrafları sağlayıp çok güzel hatıralar yaşatacak 7 tatil destinasyonu.

1. İzlanda

yaklaşık 339 bin nüfusu bulunan izlanda, yeryüzündeki doğal cennetlerden biri. kuzey ışıkları, gayzerler, kartpostal gibi manzaralarıyla ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. izlanda'ya giderken galerinizde yer açmayı unutmayın çünkü muhtemelen binlerce yeni fotoğraf çekeceksiniz.

2. Phuket

hayatınızın bir döneminde phuket'in bir fotoğrafının bilgisayarınızda duvar kağıdı olmuş olma ihtimali o kadar da düşük değildir diye düşünüyoruz. tayland'da yer alan bu müthiş ada, dünyanın en popüler turist destinasyonlarından biri. doğal güzellikleriyle onlarca filme de ev sahipliği yapmış olan phuket, dünyada cennetten bir fragman görmek isteyenlerin mutlaka uğradığı bir yer.

3. Küba

bu dünyanın içinde, bu dünyanın dışında olma halini yaşayabileceğiniz bir yer küba. unesco araştırmasına göre dünyanın en çok görülmek istenen ülkesi aynı zamanda. sıcakkanlı insanları, tarihi güzellikleri ve yemekleriyle size kendini özleteceği kesin. dünyanın en büyük devrimlerinden birinin yaşandığı bu kendi halindeki ülke pek çok kişinin yapılacaklar listesinde kendine yer buluyor. internet erişiminin kısıtlı olduğu küba'dan dönünce bol bol tbt yapılacağı kesin gibi.

4. Alaska

abd'nin ruslardan 1800'lü yıllarda para karşılığı satın aldığı bir doğa harikası alaska. buz dağları, yaban hayatı, olağanüstü manzaralarıyla masal gibi bir yer. sanılanın aksine yazları gayet günlük güneşlik olan alaska'da dünyanın pek az yerinde yaşayabileceğiniz yaban deneyimini yaşayabilir, cep telefonunuzla çok acayip anlar kaydedebilirsiniz.

5. Hawaii

8 büyük adadan oluşan bir takımada hawaii. yukarıdaki fotoğrafta da göreceğiniz üzere yeşilin maviyle müthiş bir uyum içinde olduğu bir abd eyaleti. sıcaklığın yıllık ortalam 25 derece olduğu hawaii; deniz-kum-güneş üçlüsünü bir arada yaşamak, artık aktif olmayan yanardağları hayranlıkla izlemek isteyenler için özenle tasarlanmış bir yer adeta.

6. Brezilya

dünyaca ünlü plajları, amazon ormanları, her yerde futbol oynayıp samba yapan eğlenceli insanlarıyla görülesi bir güney amerika ülkesi brezilya. hele ki tatilinizi şubat ayındaki rio karnavalı'na denk getirirseniz unutamayacağınız bir deneyim yaşayacağınız kesin. türkiye'de kış yaşanırken, sahilinde güneşlenebileceğiniz brezilya'dan atacağınız fotoğraflar ve sonrasındaki tbt'ler arkadaş grubunuzu biraz kıskandırabilir.

7. New York

dünyanın her köşesinden insanı bir arada bulabileceğiniz new york, dünyanın ilk modern şehirlerinden biri. devasa gökdelenleri, şehir planı, parkları, her çeşit mutfağı ve verdiği paha biçilemez özgürlük hissiyle new york, kesinlikle ruhu olan bir şehir. 

Olips'in Ferahlatan Seyahatler kampanyasına katıl, yukarıda anlattığımız muhteşem yerlere canlandıran bir seyahat kazanma şansı yakala! Detaylar:

- Instagram'da @olips_tr hesabını takip et.
- Yurt dışındaymış gibi gösterdiğin TBT fotoğrafını #FerahlaKazan etiketiyle paylaş.
- Jürinin seçtiği en yaratıcı TBT kurgusu seninki olursa büyük ödülü sen kazan. Ayrıca dilediğin bir arkadaşını da yanında götürebileceksin!