Endonezyalı Forvet Terens Puhiri'nin Işık Hızına Yaklaşan İnanılmaz Deparı

Endonezya 1. Ligi'nde takımı Borneo'nun Mitra Kukar'ı 4-0 yendiği maçta forvet Terens Puhiri öyle bir şey yaptı ki, depar tanımını yeniden güncelledi diyebiliriz.

o hızla biraz daha devam etse kendi golünü tribünden alkışlayan oyuncu olacak.

(bkz: aşkım ev boş gelsene) videolarına konu olacak bir depardır.

hızlanmasıyla ayrı fren performansıyla ayrı büyülemiş endonezyalı forvet.

(bkz: ekşi sözlük'e bir daha gelinse alınacak nick'ler)

futbolda en çok haz aldığım olay bir futbolcunun darbeye rağmen ayakta kalıp koşmaya devam etmesidir. hatta bazen düşüp anında ayaga kalkıp koşmaya devam ederler. deparı sırasında 2 kere de bunu gerçekleştirmiş.

bu nedenle en sevdiğim futbolcular arasında n'diaye ve gomis var. temel amacı faul almak olan yasin, selçuk ve burak gibi futbolculardansa hiç hazzetmem.

o hızla moleküllerine ayrışması gereken golcü.

(bkz: endonezyalılar yapmış abi dedirten ürünler)

tam 8 saniyede kendi yarı sahasının oralardan karşı kaleye gol atmış, üstüne de taç çizgisinin oraya koşup gol sevinci yaşamıştır. hepsi 8 saniyede yaşanıp bitmiştir.

kesin erken boşalıyordur.

puhiri; 13 ekim 1996 doğumlu, 1.57 boyundaki endonezya'lı, inanılmaz hızlı bir kanat forvet oyuncusu.

kendisinin mevcut bonservisi 150 bin euro gözüküyor ki hız rekoru kırdığı videoda yaptıklarının o anlık bir sürpriz olmadığı kendisinin 5 dakikalık genel bir videosu izlendiğinde daha iyi anlaşılıyor.


bir barbekü partisine 150 bin euro veren kulüpler şu adamı alıp 5 yıllık sözleşme imzalayıp bedavaya anadolu kulüplerine kiralasa yine de iyi yatırım olurdu.

peşin not: ayrıca boyu wikipedia'ya göre 1.67 gözüküyor ama videolardan 1.57 daha olası gibi.