Eve Online Oyununda İşe Yarayabilecek Bazı İnternet Siteleri

Eve Online'a gönül verenler için oldukça kıymetli sayılabilecek bazı web siteleri.
Eve Online Oyununda İşe Yarayabilecek Bazı İnternet Siteleri

eve online

oyunun resmi sitesidir. oyunu indirmenize, hesap bilgilerinize ulaşmanıza vb. gibi işlere yarar.

eve online api key managment

oyunun resmi sitesinin içinde yer alıyor olsa da ayrıca ele almakta yarar olduğunu düşünüyorum. buradan oluşturacağınız api key özellikle corporationlara girmek istediğinizde ihtiyacınız olacaktır. bunun dışında bazı sitelerde ve 3. party programlarda da burada oluşturacağınız api keyleri kullanmanız gerekecektir.

eve online updates

yine eve online'nın resmi sitesine bağlı bir link. bu linkten tahmin edebileceğiniz üzere oyun hakkındaki son gelişmeleri, geçmişte ne olmuş gelecekte ne olacak gibi bilgileri en güncel, en güvenilir şekilde öğrenebilirsiniz.

eve online forums

sanırım çok fazla anlatmaya gerek yok. oyunun resmi forum sayfasıdır.

eve university

bu siteden oyun hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiyi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. örneğin directional scanner'ın nasıl kullanılacağını mı merak ediyorsunuz? veya hoşunuza giden bir gemi hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz? her zaman için ilk başvuracağınız kaynak burasıdır. bir nevi kutsal kaynaktır.

eve central market

çok önemli sitelerden biri daha. eve central size oyun içerisinde buy order veya sell order'ı bulunan bütün ürünlerin hangi sistemde bulunduğunu göstermektedir. oyuna yeni başlayan arkadaşlar "oyun içi market zaten var ne gerek var ki buna?" diye düşünebilir ancak oyun içerisindeki market sadece bulunduğunuz sistemin bağlı olduğu bölgedeki fiyatları gösterecektir. hele bir de wormhole içerisindeyseniz hiçbir ürünün fiyatını bilemezsiniz. bu nedenle alım ve satımlarınızda "ne nerde kaça satılıyormuş" bilgisini bu siteden takip etmelisiniz.

zkillboard

zkillboard eve online için olmazsa olmaz sitelerden biridir. oyun içerisinde yaşanan bütün pvp bilgisi bu siteden takip edilir ve pvp üzerine aklınıza gelebilecek her türlü istatistiki bilgiler bu sitede yer alır. ister bir character hakkında, isterseniz de merak ettiğiniz bir corporation hakkında bütün pvp bilgilerini bu siteden öğrenebilirsiniz. özellikle de kendi pvp geçmişiniz hakkında bilgileri en güncel şekilde takip etmek için api key'inizi siteye tanıtmanızda yarar var.

evemaps

bulunduğunuz sistemler, rotalar hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz çok önemli sitelerden biridir. kesinlikle not edilmeli.

eve online reddit

oyunun resmi reddit sayfasıdır, takip etmekte yarar var.


evepraisal

toplam fiyatını merak ettiğiniz ürünleri oyun içerisinde ctrl+a ve ctrl+c yaparak bu siteye yapıştırıp listenizin popüler ticaret sistemlerinde ne kadar ettiğini öğrenebilirsiniz. çok önemli sitelerden biridir.

eve survival

özellikle pve ile ilgileniyorsanız, ihtiyacınız olacak sitelerden biridir. girmeyi planladığınız combat sitelarda ne ile karşılaşacağınızı, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bunun gibi daha birçok bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

eve news24

oyunun gayrıresmi haber sitesi olarak tanımlasak yanlış olmaz herhalde.

gas prices

spesifik bir site olsa da gas harvest edenler için oldukça işe yarar bir site olduğunu düşünüyorum. bu siteden bakarak geminizi hangi gaz ile doldurmanızın daha karlı olacağını öğrenebilirsiniz.

Crusader Kings II Oyunu İçin Kullanabileceğiniz DLC'ler ve Amaçları