Evrenin En Yalnız Adamı Olarak Tarihe Geçen Astronot: Michael Collins

1969 yılında Neil Armstrong ve Edwin Aldrin ile birlikte Apollo 11 görevi kapsamında Ay'a yolculuk yapan astronot Michael Collins, bu görev esnasında evrenin en yalnız adamı unvanını kazandı.
Evrenin En Yalnız Adamı Olarak Tarihe Geçen Astronot: Michael Collins

dünyanın, daha doğrusu "evrenin en yalnız adamı" olarak literatüre, nasa'nın aya ayak basmak göreviyle uzaya gönderdiği apollo 11 uzay mekiğinde görevli astronot michael collins geçmiştir...


neil armstrong ve edwin aldrin ile apollo 11 içinde ay'a yolculuk yapan collins'in en yalnız adam unvanını almasının sebebi ise diğer iki astronotun ay yüzeyine inmesiyle, kumanda modülünü opere etmek görevi ile modülün içinde yalnız kalması, ay'ın yörüngesinde tek başına seyahat etmesi ve dahası, ay'ın karanlık yüzü denilen, dünya'ya bakmayan kısmında gerek arkadaşlarıyla gerekse dünya'yla bütün iletişimi tamamen ortadan kalkmış şekilde 48 dakika geçirmiş olmasıdır.


bu seyahati izleyen diğer 5 apollo ay seyahatlerinde de yine her birinde 3 astronot ay'a gitmiş ve yine sadece iki astronot ay yüzeyine inerken bir astronot kumanda modülünde kalmıştır. bu yüzdendir ki ay yolculuklarında kumanda modülünde kalan astronotlar yalnız adam, "lonely man" adıyla anılır...


dünyada hala yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız, tamamıyla yalnız, iletişimi sıfır bir şekilde uzayda kalmış astronot collins'i aklınıza getirin. ve daha da önemlisi, ancak doğru iletişim kurabilirseniz yalnız olmadığınızı anlayabileceğinizi unutmayın.