FIFA ile Electronic Arts'ın Ayrılığından Doğacak Yeni Futbol Oyunu: EA Sports FC

EA Sports ile FIFA'nın isim anlaşması bu yıl itibarıyla sona eriyor. Önümüzdeki sonbaharda FIFA 24 yerine EA Sports FC adlı yeni bir oyun bizlerle olacak. İşte şu ana kadar öğrendiklerimiz.
FIFA ile Electronic Arts'ın Ayrılığından Doğacak Yeni Futbol Oyunu: EA Sports FC

fifa ile isim ortaklık anlaşması biten electronic arts'ın bu sene temmuz ayında duyuracağı, eylül ayında da çıkışını yapacağı yeni futbol simülasyonu oyunu ea sports fc. 

ilk gelen detaylara göre, lisans sorunu gibi bir problem yaşanmayacak gibi gözüküyor. bütün büyük kulüplerin ve turnuvalarının lisanslarının devam edeceği de ea tarafından doğrulandı. aynı zamanda bu sene fifa 24'ün gelmeyeceği, onun yerine fifa'nın yeni anlaşacağı oyun geliştiricisi ile fifa 25'i çıkaracağı da dolaşan söylentiler arasında. bazı sızıntılara göre de bu yeni ortaklığın imzalanacağı firmanın 2k games olacağı da bu söylentiler arasında epeyce konuşuluyor.


electronic arts, logo tasarımının yıllardır süre gelen fifa serilerindeki oyuncu imlecindeki ikonik üçgen sembolünden ve oyunda kritik bir önem taşıyan ara paslarını simgeleyen üçgen koridoru şeklinden ilham alınarak tasarlandığını da bizzat açıkladı.

resmi websitesi