Film ve Dizi Keyfinizi Artırmaya Yarayan Harika Netflix Uygulamaları

Netflix'in resmi eklentisi olmayan ancak entegre edilebilen işe yarar uygulamaları aktaralım. Dizi izlerken arkadaşlarınızla eş zamanlı konuşmak veya dizi/filmin IMDb puanlarını görebilmek gibi muhteşem özellikler var.
Film ve Dizi Keyfinizi Artırmaya Yarayan Harika Netflix Uygulamaları
iStock

unogs

web sitesi. netflix'te hangi filmlerin olduğunu gösteriyor. hangi ülkede hangi içerik var arayabilirsiniz. ayrıca korku/fantastik film vs. diye arama yapabilirsiniz. en kullanışlı özelliği ise (bana göre) son bilmemkaç günde hangi içeriklerin eklendiğini görebilirsiniz.

film scores for netflix 

chrome eklentisi. filmlerin üzerinde ufak bir kutucukta imdb, metascore gibi puanlarını gösteriyor. istediğiniz puan türlerini seçebiliyorsunuz.

super netflix

chrome eklentisi. netflix'e epey özellik ekliyor. video hızlandırma, bilgisayarınızdan altyazı ekleme (proxy ile kullanırsanız işe yarayacak bir özellik. proxy demişken opera tarayıcının proxy servisi ile netflix'i birkaç farklı ülkeden kullanabilirsiniz veya internette satılan servislerden birini alabilirsiniz), video kalitesini istediğiniz gibi seçme (otomatik video kalitesini kapatma) vs.

subflicks

web sitesi. eğer netflix'e altyazı ekleyeceksiniz bu servisi kullanmanız gerek. klasik .srt uzantılı altyazı dosyasını .dfxp'ye çeviriyor. ayrıca bu altyazıları yedekliyor. netflix'e altyazı eklerken burdan altyazıyı dönüştürüp eklemelisiniz.

flicksurfer

web sitesi. unogs'un farklı hali. biraz daha kullanışlı, tasarımı daha iyi. ancak içerik kısmında türkiye yok. unogs neredeyse tüm ülkeleri kapsıyor.

netflix enhancer

chrome eklentisi. imdb puanı vs. ekliyor, içerikte düzgün arama yapmanızı sağlıyor (imdb puanı min 6 olan dramaları listele gibi).

netflix party

chrome eklentisi. arkadaşlarınızla mesajlaşarak bir şeyler izlemenizi sağlıyor.

turflix.com

web sitesi. netflix türkiye arama motoru.

Netflix'te Aradığınız Filmleri Daha Kolay Bulmanızı Sağlayacak Gizlenmiş Kategoriler

Spotify'ı Çok Daha Efektif Kullanmanızı Sağlayacak Muhteşem Yan Uygulamalar