Game of Thrones'ta Bugüne Kadar Yapılmış En Karizmatik Hareketler

Uyarı: İçerik, tüm bölümleri izlemeyenler için ağır spoiler içerir.


kaçıncı sezon kaçıncı bölüm bilmiyorum da arya'yı valar dohaeris'in yanında çalışan kız ölümüne kovalıyordu. aryacığım da garibim bir yavru ceylan gibi kaçıyordu. sonra sıkıştırdı bu cadaloz aryayı bir köşede. sonra arya yanında bulunan mumu söndürüp karanlıkta kızı hiç etti.

hount vs mountain dövüşünde rahmetli kral robert'ın "kesin lan tantanayı" demesi üzerine hount'ın kendine sallanan kılıcı yoksayarak dizlerini üzerine çöküp itaat etmesi.

canı pahasına da olsa oberyn'in gregor'a dövüş sahnesindeki davranış ve konuşmalarıdır. hee ne oldu pekmezini akıttı ama olsun.

şüphesiz ki tyrion'un cofri veledine attığı osmanlı tokadıdır.

cersei intihar etmek üzereyken tywin'in taht odasına girip we have won demesi.

tabii ki alemin en karizması olan beric dondarrion abimizin savaşa girerken yaptığı kılıcını alevlendirme hareketidir.

lady lyanna mormont'un kuzeyin lordlarına sokup sokup çıkarmasıdır.

tabii ki jon piçi götüne vura vura kaçarken night king'in ölüleri dirilttiği sahnedir. senin yaptığın gider benim ancak hoşuma gider manası da çıkar burdan.

şüphesiz tahta kılıcıyla zırhlı, iki metre boyundaki lannister gardiyanlarını deviren o efsane adamın hareketidir.

(bkz: syrio forel)

şu dothrak kralın gırtlak söktüğü sahnedir tabii ki. khal drogo sker.

daenerys'in astapor'dayken unsullied ordusunu almak için ejderhasini satıyor gibi yapıp adama verip daha sonra dracarys diyerek yaktigi sahne bütün dracarys'ler içinde bence başa oynayabilir.

battle of bastards'da jon snow'un çekerim emaneti sikerim adaleti hareketidir.

cersei'nin elinde şarabıyla cemaatin inlerine girip havaya uçurduğu sahneyi tek geçerim. o kadeh tutuş, o bakış, o yarım gülüş. karizma aktı be.

catelyn stark'ın rains of castemere çaldığı esnada bir katliamın içinde olduklarını önceden anlaması.

müzik devam ettikçe endişeli ve hüzünlü bir ruh haline girer. çevresine bakarak "lütfen öyle bir şey olmasın" diye yalvarır gibidir. oğlunu korumak için her zaman tetikte olan bir annenin sezgisiyle önceden fark etmiştir her şeyi. kendi şükerası içinde ondan başka anlayan da olmamıştır.