Gay ve Biseksüellerin Kullandığı Popüler Arkadaşlık Uygulaması: Hornet

Eşcinseller (gay/gey) ve biseksüeller için geliştirilmiş olan, dünya çapında 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan arkadaşlık uygulaması Hornet hakkında bilgiler.
Gay ve Biseksüellerin Kullandığı Popüler Arkadaşlık Uygulaması: Hornet

gay (gey/eşcinsel) ve biseksüel erkeklere yönelik geliştirilen bir sosyal ağ uygulaması hornet. sadece ios ve android telefonlarda kullanılabilen uygulamanın, 30 milyondan fazla kullanıcısı var. bazı lezbiyen uygulamalarında olduğu gibi girişte zorunlu bir kimlik tanımlaması olmadığı için kadın ve çiftler de uygulamayı kullanabiliyor.


2011'de kullanıma açılan hornet; fransa, rusya, brezilya, türkiye ve tayvan gibi ülkelerde bir numaralı gay uygulaması olmuştur. diğer bir ifadeyle; gay ve biseksüel erkeklerin dünyanın her yerinden partner arayabileceği bir uygulama. konumu değiştirmeden farklı şehirlerden veya ülkelerden partner aranabiliyor.


her kullanıcının açık ve gizli olmak üzere iki farklı galerisi var. gizli galeriyi istediğiniz kişilere veya size gelen isteklere yanıt vererek açabiliyorsunuz. açık galeride tamamen çıplak vücut sergilemek aykırı olurken, gizli galeride tamamen özgürsünüz.


türkiye'deki kullanıcı profili ise çok kötü. yalan, uyuşturucu, alkol ve ücretli seks oldukça yaygın. çoğu kişi gizli olduğu için profillerde yüz fotoğrafı görmek zordur. bu yüzden genellikle genital bölge ve yüz gibi fotoğraflar gizli galeriye atılır ve ciddi bir görüşme olduğunda kilit açılır. buradaki görüşmeler daha çok seks üzerine kuruludur. doğrudan vücut ölçüleri, roller (aktif-pasif) ve cinsellikte nelerin sevildiği gibi konular konuşulur. 


ardından uygun yer ve zaman var ise de buluşma gerçekleştirilir. yani uygulama üzerinden sohbet etme ve fotoğraf paylaşma gibi kısıtlamalar bulunmamaktadır. ayrıca buradaki kişilerin birçoğu psikolojik problem yaşıyor ve iyi bir türkçeye sahip değiller. genelde gergin, agresif, asabi ve saygısız kişiler var. bunun sebebi anonimlik ve bir tuşla engellemek olabilir. bununla beraber, daha bir sürü online gay ya da biseksüel erkek var; kim niye seninle uğraşsın ki?