Genç Kızları Öldürüp Kanlarıyla Yıkanan Tarihin En Sayko Kadın Seri Katili: Kanlı Kontes

1500’lü yıllarda soylu bir ailenin kızı olan ve yüzlerce kadının ölümünden sorumlu olan Macar kontesi, tarihin en ağır kadın seri katili. Genç kızları öldürüp, onların kanlarından güzelleşeceğine inanan katilin kan donduran hikayesi.

tarihin kayıt altına aldığı en ağır kadın seri katil, macar kontesi elizabeth báthory de ecsed , ya da daha çok bilinen adıyla kanlı kontes ya da kontes dracula olarak bilinir.,

macar krallık tarihinde soylu bir sülale olan báthory ailesine mensup bu abla, 1585 - 1610 yılları arasında yüzlerce kadının ölümünün sorumlusudur. mahkemesinde 650 kişinin katili olduğu söylense de bu sayının çok daha fazla olduğu düşünülmektedir. üstelik öldürdüğü bakire kızların kanları içinde yıkanarak onların gençliğini almak gibi vahşice cinayetler işlemiştir.

birçok müzik gurubu (tabi ki heavy metal - black metal ağırlıklı) kendisinin hikayesi üzerine şarkılar üretmiş, hatta 1970 yılında countess dracula, 1971 de "daughters of darkness" gibi birçok filme konu olmuştur.

Báthory’nin konu alınarak çekilmiş olan filmin fragmanı bile yeterince sayko.
Daughters of Darkness (1971) 

bunlardan biri :
japan x -- rose of pain


Şizofreni teşisi konan ve yaptıkları anlaşılan Báthory hücreye kapatılmış, 1614 yılında ise hücresinde ölü olarak bulunmuştur. 

ayrıntılı bilgi :
https://en.wikipedia.org/wiki/elizabeth_báthory