Genellikle Biseksüellerle Karıştırılan Panseksüelller Hakkında Yanlış Bilinenler

Cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkese karşı cinsel arzu duyabilen kişilere panseksüel deniyor. Genellikle biseksüellikle de karıştırılan bu kavrama biraz yakından bakalım.


"...seksüel" kelimesi ile oluşan her kelime seks üzerine, odaklı değildir.


panseksüeller en sevilmeyen queer alt gruplarından biri değildir.nefes alsın yeter diyenlerin düşündüğü gibi nefrofilinin ters anlamı değildir.genellikle biseksüel kadın ve erkeklerden cinsel anlamda hoşlanan kişi anlamında kullanılıyor gibi yine saçma ve sınırlayıcı bir tanım içerisine sokulamaz, anlamdırılamaz.biseksüelliğin alt gruplarından değildir, apayrı bir durum söz konusu.cinsel icralar sadece vajina ve anüsten ibaret olmadığı için deliği olsun gibi basit bir tanım da söylenemez.


şimdi açıklamaya çalışalım, tane tane:

en basit hali ile arzularını "cinsiyete göre" sınırlandırmayan kişilerin kimliğini ifade eder. biseksüellikten farklı olarak "queer kuram" çerçevesinde ortaya çıkmıştır ve ikili cinsiyetten oluşan sınırlandırmayı aşmaya çalışır.

panseksüel olarak bilinen bir kimse kadın, erkek cinsiyetlerinin yanında trans ya da interseks kimselere karşı da ilgi duyar. (cinsel arzu)

ayrıca kişilerin cinsel yönelimlerine çok fazla gönderme yapmaz.