Göbek Deliğimiz ile Oynayınca Neden Çişimiz Gelir?

Göbek deliği ve idrar arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki demeyin.
Göbek Deliğimiz ile Oynayınca Neden Çişimiz Gelir?

tamamen normal bir durum bu. kısaca işeme olayı incelendiğinde üç bileşen önemli:

1. idrar torbası
2. bu bölgedeki sinirler ve kontrol ettikleri kaslar
3. beynin bazı bölümleri

suyu içtin, gitti böbrekten süzüldü, çiş oldu ama işemiyorsun hemen, niye? yeterince gerilmeyince idrar torban, beyne uyarı yollamıyor. sonra dolmaya devam, belirli bir düzeyin üzerine çıkınca torba yolluyor uyarıyı git işe diye. burada idrar torbası kasları gevşek; çıkışı tutan, işemeye engel kaslar kasılı. beyne sinyal gitti, o durup düşünür; tuvalet nerede, reklam ne zaman, ders kaçta bitecek diye. hah, eğer durum uygunsa verir emri; gevşek kas kasılır, sıkılar gevşer ve işersin.


neden anlattım bunu? şimdi asıl konuya gelelim. kadınlar genelde çişleri gelince göbek deliği altında veya göbeğin az aşağısında bir sızlama hisseder. bu, mesaneden çıkan o sinyalin yansımasıdır. o bölgeyle parmakla oynadığınızda, aslında daha beyni alarma geçirecek kadar gerginlik olmasa da idrar yapma merkezinizi uyarıyorsunuz. bu nokta sağda veya solda değil, ortadadır genelde. 

bir nevi beyne sahte mesaj yolluyorsun veya çok umursamayacağı mesajı güçlendirmiş oluyorsun. erkeklerde ise genelde bu merkez kadınlar gibi göbekte değil, penis kökünde. çişi gelen erkek genelde bunu tam penisin dip kısmında hisseder.

kaynak